Microsoft casusunu kaldırın!

ReiS_

Üye
Microsoft casusunu kaldırın!

1. adım
Windows XP`de Windows\System32" klasörlerin icinde 2 tane casus "program" var, bunlar MSe sizin üzerinizden bilgiler gönderiyor.

- Başlat
- Çalıştır:

Aynen bu sekilde iki komutu ard arda kopyalayiniz:

regsvr32.exe /u %windir%\system32\regwizc.dll

regsvr32.exe /u %windir%\system32\licdll.dll

2.adım
Microsoft son olan sistemi "XP" icine bir casus koydu. Bunu herkez biliyor ve XP Antispy gibi programlar kullaniyor. Ne yazikki Xp Antispy herzaman isini yapmiyor. Bunu test etmek cok kolay. Aynen tekrarlayin:

Start -> Baslat-calistir sec

acilan diyaloga kücük harflerle cmd yazin

-> Simdi ufak bir DOS penceresi acilmis olmali

bunun icine aynen bunu yaziyoruz : net user (kücük harflerle ve net den sonra bosluk birakiyoruz) ve Enter basiyoruz

-> Su an bilgisayarinda hangi hesablar bagli görebilirsin.
bunlarin icinde Support_388945a0 diye bir hesab varsa Casus sende bagli.

Eger Support_388945a0 yazili hesabi görüyorsan yapacagin su:

Ayni pencerenin icine bunu yaz : net user SUPPORT_388945a0 /delete
pesinede Enter bas. Hepsi bu Casus silindi!

evet size bir teknoloji sunuyorlar fakat bununda bir bedeli var microsoft daha öncede bu tip casusluk yazılımlarını ürettiği her programa eklemişti son olarakta internet explorer 7 ye çok sayıda entegre edilmiş durumda bunun sonucunda orjinal olmayan windows sürümleri belli zaman periyodlarında etkisiz hale geliyor ve hatta işletim sistemi çöküyor?explorer 7 nin casus yazılımı konusunda hala bir gelişme yok windowsunuz lisanslı değilse explorer7 yi yüklemenizi önermiyorum?

Bi program var adı aklımda değil lisanslı gösteriyor xpyi.. selametle

Bi program var adı aklımda değil lisanslı gösteriyor xpyi.. selametle

arkadaşlar lisanslı yapan programın adı LEGAL XP kullanımıda gayet kolay zaten kendi içinde anlatıyor

Casus falan değil o.
Uzaktan destek vermek için bağlantı hesabı.İnternet efsanesi sadece. :)

reis hocam bilgi icin teşekkürler dediğini aynen yaptım başarıyla gercekleşti mesajını aldım fakat tekrar kontrol ettiğimde ajan hala kapalı quest hesabında görünüyor acaba neden teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,983
Kullanıcılar
451,185
Son üye
Kerem Altıkaya

Yeni konular

Geri