Mitsubishi FX1S PLC hakkında

blck06

Üye
Merhaba arkadaşlar...
Mitsubishi FX1S serisi bir PLC var elimde bununla biraz çalışmak istiyorum fakat hangi programı kullanmam lazım (siemens in simatic i gibi bir programı var mı) bilmiyorum.
Ve bu programı nasıl bulabilirim onu da bilmiyorum bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Abi ben bunu kurdum SC 09 kablo da aldım. yalnız bir türlü bağlanamıyorum nedendir acaba????

İçindeki programı PC'ye almak için read from plc butonuna bastığın zaman select plc penceresi gelecek karşına oradan fx cpu olanı seçiceksin. Sonra gelen ekranda Transfer setup penceresinde sol üstte serial yazan yere çift tıkla comport ayarlarında kablon hangi porta bağlıysa onu seçiceksin. Sana programı alımanı istediğini tekrar soracak sende executeye basıcan o kadar.....

slm arkdaşlar benim çalıştığım yerde mitsubishi fx1s,fx1n,fxon serileri plc mevcut ama daha önce ben bu plc ile çalışmadım bana yazılımı softwaresi lazım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk.

Forum istatistikleri

Konular
129,081
Kullanıcılar
451,373
Son üye
zeyno0101

Yeni konular

Geri