MKS hakkında

Evet hocam ben de araştırdım baktım bunlara. Fakat çok anlamadığımızdan sizin gibi profesyonellerden bizim seviyemizde açıklaması için yardım talep ettim. Zira uzun zamandır artık burda direkt ustaların dedikleriyle yola çıkamıyoruz. Mecburen sorguluyoruz.
Arkadaşlar daha iyi yardımcı olması adına geniş açı ( kaliteli ) foto yayınlamanız .
Diğer ürünler ? ve bilğiler ?
Tabi en yakın zamanda geniş açı fotoğraf da çekip atabilirim hocam.

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Evet hocam ben de araştırdım baktım bunlara. Fakat çok anlamadığımızdan sizin gibi profesyonellerden bizim seviyemizde açıklaması için yardım talep ettim. Zira uzun zamandır artık burda direkt ustaların dedikleriyle yola çıkamıyoruz. Mecburen sorguluyoruz.

Tabi en yakın zamanda geniş açı fotoğraf da çekip atabilirim hocam.

Konusunda uzman arkadaşların yorumlarını beklemeniz . ( Cevap veren ve diğer )

1. Elinizdeki rölenin üstundekı siyah veya kahverengi kabloıyu sökün. ( bu esnada altdakı 1 v3 2 nolu termınallerdekı kabnlo köprülü olmasın, yerınde takılı olmasına dıkkat edın. Motora start verin, devreye girmezse, elektrık kesılmlerınde ( faz kesikliği )koruyacak demektir.

2. Motor kontaktörürün altında, termik röle denilen aşırı akım rölesi olacaktır. Öyle bir cıhaz varmı. Motor
degerleri, ve o rölenin resmini eklerseniz yardımcı olunmaya çalışılır.
3. Bazı panolarda, kontaktör çıkışınına baglanan röle yerine, kontaktörden önce MOTOR KORUMA RÖLESİ tabir edılen koruma rölesı baglanabilir. Resim eklerseniz, aydınlığa kavuşur.

https://www.entes.com.tr/mks-01

tö.png

Son düzenleme:
1. Elinizdeki rölenin üstundekı siyah veya kahverengi kabloıyu sökün. ( bu esnada altdakı 1 v3 2 nolu termınallerdekı kabnlo köprülü olmasın, yerınde takılı olmasına dıkkat edın. Motora start verin, devreye girmezse, elektrık kesılmlerınde ( faz kesikliği )koruyacak demektir.

2. Motor kontaktörürün altında, termik röle denilen aşırı akım rölesi olacaktır. Öyle bir cıhaz varmı. Motor
degerleri, ve o rölenin resmini eklerseniz yardımcı olunmaya çalışılır.
3. Bazı panolarda, kontaktör çıkışınına baglanan röle yerine, kontaktörden önce MOTOR KORUMA RÖLESİ tabir edılen koruma rölesı baglanabilir. Resim eklerseniz, aydınlığa kavuşur.
Yarın geniş açıdan tüm parçaların görüleceği şekilde bir fotoğraf atacağım. Çok teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
129,156
Kullanıcılar
451,501
Son üye
uurylri

Yeni konular

Geri