MKS hakkında

Motor iki faza kaldığında korumak için MKS-01 var, motoru aşırı akıma karşı korumak içinde termik röle de var. Bunlarda arıza yoksa hiç birşeyi değiştirmenize gerek yok.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Motor iki faza kaldığında korumak için MKS-01 var, motoru aşırı akıma karşı korumak içinde termik röle de var. Bunlarda arıza yoksa hiç birşeyi değiştirmenize gerek yok.
Arıza yok hocam. Çalışıyor. Dediğim gibi tamamen sigorta değişimini yapan elektrikçinin, bu motor koruma iyi değil. Bobini yanan motorların panolarında hep bundan takılı gibi şeyler söyledi. Daha kaliteli daha iyileri var. Onu değiştirirsen daha iyi olur dedi. Fiyat sordum 1500 e takarız dedi. Ben de şimdilik bi dursun bakalım dedim. Ve sizlere sordum. Yardımcı olduğunuz için, hepinize çok teşekkürler.

Merhaba.
Köyümüzde tarımsal sulama sisteminde bugün elektrikçi çağırıp sigorta değiştirttik. Elektrikçi panodaki mkş'nin kötü olduğunu, bu tip mkş'lerin bu gerilimde kullanınca motorları yaktığını vs söyledi. Yenisini takmaya da 1500 lira istedi. Ben bi şimdilik dursun dedim. Aşağı mkş'nin fotoğrafını ekliyorum. Arkadaşlar bu mkş'yi değiştirmeli miyim? Hangi marka model tavsiye edersiniz? Zahmet olmaz ise link atarsanız sevinirim. Daha uygunsa satın alıp kendim takabilirim. Şimdiden hepinize teşekkürler.
Ekli dosyayı görüntüle 109846

sigorta değiştirttik.
Sebebi ?

Vermiş olduğunuz fotoda siğorta hangisi işaretlemeniz . ( Fotosu yakın çekim )
Çıkan siğorta ile değerleri aynımı ? tutuyormu ( Fotosu varmı ? varsa yakın çekim )

Elektrikcinin işine karışılmaz ama biraz kontrol sizde olsun ( birazda olsa bilği !!! )

Tavsiyem : Panonuzun yakın çekim ( ürün bilğileri gözükür ) ve uzak çekim fotoları çeşitli yerlerden çekip .
panonuzu projelendirmeniz .
Kabloları numaralandırmanız . proje üzerinde göstermeniz ( renk ve no )
Ürünlerin üzerinde ayarların . proje üzerinde göstermeniz vs gibi diğer tümü .
Allah göstermesin olumsuz duruma düşerseniz . Elinizde verileriniz olsun .
Motor olarak bilğiler verirseniz arkadaşların yorumları olabilir .
Motor bağlantılarını ve diğer tüm bağlantıların pano vs gibi projelendirmek iyidir .
İlersini düşünmek adına .

Kolay gelsin Sağlıcakla ....

Dİğer .

Ustalık ücreti + yol + malzeme ( marka ? ) + adaletli hesap = müşterinin ile anlaşma !!!

Gelen elektrikci bu gerilimde kullanınca motorları yaktığını vs söyledi.
Bu yerde gerilim değerleri ?

Daha önce olumsuz durum yaşandımı ?

Bobini yanan motorların panolarında hep bundan takılı gibi şeyler söyledi.
Daha kaliteli daha iyileri var.
Onu değiştirirsen daha iyi olur dedi.

Niyet .

Son düzenleme:
Bız, 1500 tl ucrete takıldık genelde..Yeriniz, o elektrikçi arkadaşın işyerıne ne kadar mesafede. Araç geliş, dönüş maliyeti ne tuttar. Kendisinin işçilik ucreti , ve o faz koruma rölesinin ücreti nedir.

https://www.elektrikmalzemesi.com/u...KDAnTjdlzI1kZGeiRRoTzGHb6n8htQ8QaAksXEALw_wcB
Benzer urun fıyatı yaklaşık bu cıvarda. Tenkıd yapan arkadaşlar, kendileri yapsa, bu değişimi kaça yapardı, onuda dinlesek..

Falakayı ! unutmayalım.;)
Falaka falan zor hocam. Ellerinde düşmüşüz. Bu arkadaşlara iş yaptırmaya para da yetmiyor artık. Büyük paralar alıyorlar. Koca çevrede bu işi yapan 2 elektrikçi var. Onu kullanıyorlar.
sigorta değiştirttik.
Sebebi ?

Vermiş olduğunuz fotoda siğorta hangisi işaretlemeniz . ( Fotosu yakın çekim )
Çıkan siğorta ile değerleri aynımı ? tutuyormu ( Fotosu varmı ? varsa yakın çekim )

Elektrikcinin işine karışılmaz ama biraz kontrol sizde olsun ( birazda olsa bilği !!! )

Tavsiyem : Panonuzun yakın çekim ( ürün bilğileri gözükür ) ve uzak çekim fotoları çeşitli yerlerden çekip .
panonuzu projelendirmeniz .
Kabloları numaralandırmanız . proje üzerinde göstermeniz ( renk ve no )
Ürünlerin üzerinde ayarların . proje üzerinde göstermeniz vs gibi diğer tümü .
Allah göstermesin olumsuz duruma düşerseniz . Elinizde verileriniz olsun .
Motor olarak bilğiler verirseniz arkadaşların yorumları olabilir .
Motor bağlantılarını ve diğer tüm bağlantıların pano vs gibi projelendirmek iyidir .
İlersini düşünmek adına .

Kolay gelsin Sağlıcakla ....

Dİğer .

Ustalık ücreti + yol + malzeme ( marka ? ) + adaletli hesap = müşterinin ile anlaşma !!!

Gelen elektrikci bu gerilimde kullanınca motorları yaktığını vs söyledi.
Bu yerde gerilim değerleri ?

Daha önce olumsuz durum yaşandımı ?

Bobini yanan motorların panolarında hep bundan takılı gibi şeyler söyledi.
Daha kaliteli daha iyileri var.
Onu değiştirirsen daha iyi olur dedi.

Niyet .
Sigorta panoda değil hocam. Trafoya girişin ordaki OG sigorta. Sigorta attığı için değiştirttik. Kuşlar vs çarpıyor bu sezonda. İşlerine karışmıyoruz zaten. Fakat böyle söyledikleri şeylerde de bi danışıyoruz buraya danıştığım gibi. Pano, motor bilgileri vs proje olarak yapan mühendiste olabilir. Bizde öyle bilgiler yok. 2010 gibi yaptırdık. O zamandan beri böyle kullanıyoruz. Ustalık ücretleri de dediğim gibi bu işi çevrede yapan 2 kişi var. Onlar da bunun acısını bizlerden çıkarıyorlar :) Gerilim değerlerini tabi biz bilemiyoruz. Ustanın söylediğini yazdım. Olumsuz durum, dalgıç pompalarda tabi farklı farklı sebeplerden sürekli motor yandığı, sökülüp sarıma gittiği oluyor. Bizim bu kuyuda şükür halen bi şey yok. Fakat diğer kuyumuzda geçen sene motor yandı. Söktürüp sardırıp tekrar taktırdır ve kullanıyoruz.
Bız, 1500 tl ucrete takıldık genelde..Yeriniz, o elektrikçi arkadaşın işyerıne ne kadar mesafede. Araç geliş, dönüş maliyeti ne tuttar. Kendisinin işçilik ucreti , ve o faz koruma rölesinin ücreti nedir.

https://www.elektrikmalzemesi.com/u...KDAnTjdlzI1kZGeiRRoTzGHb6n8htQ8QaAksXEALw_wcB
Benzer urun fıyatı yaklaşık bu cıvarda. Tenkıd yapan arkadaşlar, kendileri yapsa, bu değişimi kaça yapardı, onuda dinlesek..
İş yeri yok hocam. Bu arkadaşlar seyyar kuyu elektrikçileri. İş yeri vergi verme vs yok. Bunlar 220V ev tipi arızalarla uğraşmazlar. Araçlarıyla sezonda çıkıp köy köy arızaları yapar geçerler. Araç bizim köye 50 km uzaktaki şehirden geliyor. Tabi bizim için özel gelmiyor. Çünkü her gün zaten köylerde. Biz aradığımızda yanımızdaki köydeki arızadan geldi mesela. 3 km yok. Ama dediğim gibi neredeyse tekelleşmiş durumda oldukları için fiyatları böyle. Attığınız linkteki benzer ürün tabi bizdekinin aynısı gibi. Onun takacağını söylediği daha gelişmişi idi. Daha iyisi daha gelişmiş dedi. Belki o ekranlılardan falandır bilemiyorum. Cihazı görmedim. Sadece fiyatı sordum söyledi o kadar.

Son düzenleme:
Değişmesi gerekli ise,o kalitede ! olmak şartiyle 1500 ₺ normaldir.O alet,bahsettiğiniz arızalar için,olmazsa olmaz aletlerdir.

Forum istatistikleri

Konular
129,170
Kullanıcılar
451,519
Son üye
bhko

Yeni konular

Geri