monitorüm vga ya geçmiyor .

woodwork

Üye
Merhabalar herkese cnc im için aldığım 7 '' ekrana güç verdiğimde sadece hdmi da çalışıyor bense sinyali vga adan almasını istiyorum. hdmi da çalıştıktan sonra no signal diyip kapanıyor. Herhangi bir kontrol butonuda yok. Yardımlarınızı bekliyorum. Monitorun fotosunu suradan bulabilirsiniz http://www.aliexpress.com/item-img/...aspberry-pi-Banana-pi-Pro-pc/2012443564.html#

Bu ürünün LCD nin aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir butonlu klavyesi var.

Bu butonlarla sanıyorum geçiş yapılabiliyor. ( Kart kendisi otomatik seçim yapmıyor ise )

HTB1wkt2FVXXXXXtXFXXq6xXFXXX0.jpg

Bendeki kitte bu kontrol butonları çıkmadı. Tekrar sipariş veremem bu butonu malum 30 40 günde geliyor. benim bread boardlarla boyle bir devre yapma sansım varmı?

Ortak ucu bulursanız tek tek kısa devre etmeniz halinde bi ihtimall

Elektronik bilgim sıfır. Bu dediklerinizi imkanı yok yapamam, devre seması falan olsa belki. Bu sorunu cozemezsem bu kadar kucuk bir olay için projem aksayacak yardımlarızı bekliyorum.

Resmi eklediğimde yaklaşık 1 saat araştırdım şema varsa ekleyeyim diye ancak bulamadım. Üzgünüm yinede araştırmakta fayda var. Belki forumda bir arkadaşımız almışsa şema çıkartılabilir.

Verdiğin linkteki senin siparişin ise buton içerir yazıyor... Neyse Serkanın verdiği resim üzerinden konuşursam 10 lu soket tuş takımına ait görünüyor 10 cm lik bir kabloyu şaseye irtibatla sonra ekran açıkken sırayla tuşlara saniyelik dokun çek pinleri not et mesela menu p+ s+ gibi sonradan bredborda buton koyup etiketlendirebilirsin. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim arkadaşlar ikinizede. Pcb nin altında sağ taraftan 3. pin için source yazıyor. Galiba bu pin ile vga hdmi arası geçiş yapacam ama bu pine nasıl sinyal gonderebilirim?

Bunu devreyi dizayn edenden başkası bilemez. Bu ucu 0 volta çekme yöntemi var 5 volt a çekme yöntemi vardır. Detaylı bir resim çekip gönderirmisiniz. Bu yazıyı okuduğunuz yerin.

Birde "source" pininin şase ile arasındaki voltajı ölçebilirseniz bir fikir verebilir.

10 tane pinin altında yazanlar sırayla. IR VCC---gnd---IR----POWER----MENÜ-----ARTILAR-----EKSİLER----SOURCE----LED G----- LED R

Forum istatistikleri

Konular
129,161
Kullanıcılar
451,508
Son üye
Düz_Tornavida

Yeni konular

Geri