motor ısınıyor yardımcı olurmusunuz

alpedar

Üye
Merhaba benİm makİnamda normalde 0,37kw lik 0,75 redÜktÖr baĞli trİfaze motorum var devremde dur kalk sİstemde ÇaliŞiyo ama monofaze ÇaliŞtirmam gerekİyo 0,55kw monofaze motorum var DEVREYE BAĞLADIĞIMDA
en geÇ 15dk, sonra isinmaya baŞliyo napabİlİrİm ???[/color][/color]

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Motorunuz ısınıyorsa bunun 2 nedeni olabilir. Ya motorunuz aşırı akım çekiyordur, ya da soğutma gerektiği gibi yapılamıyordur. Yüksek ihtimal birinci kısımdan kaynaklanıyor olabilir. Analizör ile ölçüm yapıp, ölçümlere göre değerlendirme yapmakta fayda olacağını düşünüyorum.

mustak dostum bu hız kontrol ünitesi dediğin yani comanderSk dediğin şey trifaze motoru monofazeyemi düşürüyo ve nerde bulabilirim şimdiden bilgilerin için teşekkürler

merhabalar
1:Motorunuzun akımını bir ölçün nominal akımını geciyormu
2:motorunuzun tipi start kondansatörlümü,daimi kondansatörlümü,cift kondansatörlümü start kondansatörlü ise merkez kaç anahtarı sık sık durup kalkıyorsa açmıyor veya geç acıyor olacaktır. ısınma sebebidir.
3: motorun bilyalarına hiç baktınızmı bozukmu yağı varmı bozuk veya yağsız ise ısınma buradan gelebilir.
4: motorun soğutma pervane muhafaza tası yoksa pervane iş yaramayacağından motor ısınabilir.
5:motor rotoru kendi mil ekseni üzerinden kaymış olabilir.
6:3 fazlı motor ile monafaze motorun devri aynımı

ayrıca siz devir ayarı yapmayacaksınızki hız kontrol cihazı kullanmaya kalkıyorsunuz.

Benİm tavsİyem 1 fazli motoru boŞta ÇaliŞtir eĞer yİne de isiniyorsa motorunda bİ sorun var demektİr. isinma yoksa ve de boŞta ÇaliŞtirirken etİket deĞerİnden fazla akim Çekmİyorsa motorunuzda problem yoktur. sorununuzu mekanİk parÇalarda arayin...

herkese İyİ ÇaliŞmalar...

arkadaşlar makinenin kendi üzerindeki trifaze motorun değeri 4000dw 0,37kw benim taktığım monofaze motor daha kuvvetli yine 4000dwama 0,55kw benim taktığım monofaze motorda hiçbir sorun yok sürekli yükte çalıştığı zaman bile ısınmıyo ama dur kalk çalıştığı zaman hemen ısınıyo ilginize teşekkürler

Fazla sayıda dur kalk yaptığından aşırı akım çektiğinden kaynaklanabilir. Sürücü bağlayarak deneme yapabilirsiniz.

Fazla sayıda dur kalk yaptığından aşırı akım çektiğinden kaynaklanabilir. Sürücü bağlayarak deneme yapabilirsiniz.

arkadaşlar öncelikle iyi çalışmalar eski bir bobinajcıyım mesleği bırakalı 6 yıl geçti bir motor sardım ama balantısını unuttum 12 bobin tam amerikan sargı paralel balantı bana yardımcı olurmusunuz saygılarımla

arkadaşlar öncelikle iyi çalışmalar eski bir bobinajcıyım mesleği bırakalı 6 yıl geçti bir motor sardım ama balantısını unuttum 12 bobin tam amerikan sargı paralel balantı bana yardımcı olurmusunuz saygılarımla
e-mailinize yardımcı olabilirim şeklinde bilgi attım.sargı adımnı bildirirseniz bağlantı şeması gönderebilirim

Kondansatörde problem olabilir. (Ana sargı ile yardımcı sargı arasında 90 derecelik faz farkı oluşturmuyordur.)

Forum istatistikleri

Konular
128,830
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri