MPR 63 Enerji Analizörü Yardım

sudaki_iz5

Üye
arkadaşlar adada mermer ocağına analizör bağlayıp sistemdeki harmonikleri işyerimdeki bilgisayardan görmek istiyorum fakat bulunduğum yerde internet yok bunu gprs ile yapabilirmiyim yardımlarınız için tşk

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yapabilirsin, brçok gprs modem var.Aslında bu işin daha uygun yöntemide var zahmetsiz.Uzaktan haberleşen rf cihazlar var.50 km gibi mesafelere konan.gsm parası ödemezsin birde.Biraz uğraitırıcı ama bir bilgisayara bağlayarak karşılıklı iki bilgisayardan modem vastasıyla haberleştirebilrsin.B sondaki için bazı yöntemler var ama ben de çok iyi bilmiyorum..

..::TELEMETRİ::..

arkadaşlar adada mermer ocağına analizör bağlayıp sistemdeki harmonikleri işyerimdeki bilgisayardan görmek istiyorum fakat bulunduğum yerde internet yok bunu gprs ile yapabilirmiyim yardımlarınız için tşk

Entes reaktif güç kontrol rölesi ve analizörü için gprs erişimi yapmıyor nedense ARGE'si bu konuda çalışmamış firma olarak desteklemiyor. Ancak piyasada bu cihazlara gprs erişimi yapan firmalar mevcut uygulamaları gördüm. ENTES cihazlarına RS-485 çıkışı ile kablolu pc haberleşme imkanı veriyor.

Entes reaktif güç kontrol rölesi ve analizörü için gprs erişimi yapmıyor nedense ARGE'si bu konuda çalışmamış firma olarak desteklemiyor. Ancak piyasada bu cihazlara gprs erişimi yapan firmalar mevcut uygulamaları gördüm. ENTES cihazlarına RS-485 çıkışı ile kablolu pc haberleşme imkanı veriyor.

entes gprs modem ile haberleşmeye izin vermiyor değil. birçok uygulamada gördüm. gprs modem rs 485 den aldığı bilgileri sadece kablosuz iletiyor. bunu yapan birçok firma var. biraz araştıralım lütfen.

entes gprs modem ile haberleşmeye izin vermiyor değil. birçok uygulamada gördüm. gprs modem rs 485 den aldığı bilgileri sadece kablosuz iletiyor. bunu yapan birçok firma var. biraz araştıralım lütfen.

Yazımı iyice okumadan yorum yapmışsınız ! ENTES'in bu konuda bir çalışması bir ürünü yok dedim yani ENTES'in GPRS erişim için bir desteği yok,ARGE'si yok. Bunu yapan firmaların olduğunu yazımda belirttim.
Yazılanları biraz daha dikkatli okuyalım lütfen !!!

entes MPR-63 cihazını uzaktan kablosuz kontrol etmek istiyorum.Nasıl yapabilirim bunu.gerekli cihazlar ve bağlantıları için döküman önerebilirmisiniz.Teşekkürler

[sıze=6]entes'in böyle bir uygulaması var.yani demek istediğim gprs modem uygulaması ve gayetde başarılı durum ile ilgili entes yetkilileri ile iletişime geçmeniz durumunda size yardımcı olacaklardır.[/sıze]

Entes marka Gem-10 modeli GPRS modemi hem uygun fiyatlı hemde çok kolay kullanımlı. MPR 63 ile birlikte bağlayıp. Entes yazılımı ile uzaktan izleyebilirsiniz. İsterseniz Entbus programına abone olursunuz. (www.enerjiizle.com) yada MPR-SW diye bir programları var onu satın alırsınız.

Konu ile entesi de rahatlıkla arayabilirsiniz. ben hep arıyorum.

gem 10 fiyatı 888 euro + kdv çok pahalı
alternatif olarak kael yada gepa firmalarını araştırın derim.

Forum istatistikleri

Konular
129,204
Kullanıcılar
451,569
Son üye
ergin.

Yeni konular

Geri