mV to V çevirici (loadcell)

hekır

Üye
loadcellin çıkışı malum 0-30 mV civarı bu değeri 0-5 volt civarına çevirebilirmiyiz nette bazı devreler buldum ama bu konu ile biraz daha yardıma ihtiyacım var loadcelli pic veya plc ile okumaya çalışıyorum

sana bir sır vereceğim ama kimseye soleme ad693 kullan girişi 0-30 mv çıkışı 4-20 ma datasheetinde devre var loadcell içinde uygulama var bu konu ile ilgili yardımcı olurum

bencede loodcell uzakta ise işlemciye veya plc ye 4-20 kullan derim daha sağlıklı olur

4.20mA i 0-10 v çevirmek için araya 500 ohm direnç koy tamam devreye filan gerek yok

HOPHARD kardeş, bu ad693 ile şöntten okuduğum 10mV-50mV değeri 4-20 mA ya çevirmem için bana bir devre kurabilirmisin rica etsem, teşekkür ederim..

kurarım tabiki şöntten okumak istiyorsan mail adresini özelden at.

ilginç cevap,
sayın hopehard "Paylaşımcı üye"

Balık bilmezse Hâlik bilir.
konuyla bir alakam yok geçerken ugradım ama yazamadan edemedim.

sana bir sır vereceğim ama kimseye soleme ad693 kullan girişi 0-30 mv çıkışı 4-20 ma datasheetinde devre var loadcell içinde uygulama var bu konu ile ilgili yardımcı olurum

Üstad Datasheet'deki Loadcell devresine baktım fakat orada bir gariplik var. AD693'ün besleme gerilimi direk Iin ve Iout olarak çıkış gösterilmiş. Yani entegrenin beslemesi aynı zamanda çıkış olarak verilmiş. Bu devre bana imkansız gibi geldi... AD693'ü loadcell uygulaması olarak yapan varsa paylaşmasını ümit ediyorum. Oldukça yararlı bir paylaşım olur doğrusu...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…