Nötrde elektrik olması

Kaçak akım konusuna uzman elektrikci bulmanız .
Biliyorsunuz uzmanlık alanı .
Dahiliye - diş - beyin vs gibi .
Baba buralar iyice eller havaya olmuş. Ringo ringo şişeler .
Ohooo sen yokken neler oldu neler. Foruma yetkili kişiler bile geldi.
ustalarım, bende: pens ampermetre var, multi metre var, blibli var, kontrol kalemi de var, yankeski bant desen onlarda var. acaba elektrikçiyim diye ortalarda dolaşsam piyasa yapar mıyım?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
30 yıllık elektrikçi yim. Bina girişinde sayaç panosunu açtığımız da kontrol kalemiyle nötr barasına baktığımızda elektrik gösteriyosa ne yapmak lazımdır.

30 yıllık elektrikçi yim. Bina girişinde sayaç panosunu açtığımız da kontrol kalemiyle nötr barasına baktığımızda elektrik gösteriyosa ne yapmak lazımdır.
Fazlar dengesiz olursa nötrde voltaj olabilir. Bunda beis yok. DYN-11 genelde dağıtım trafoları. Dengesiz yerlerde YZN-5 veya YZN-11 kullanmak lazım gelgörki ne tedaş nede özelde çok nadir bu trafolar. Nötrde voltaj olabilir. Buna kafanız takılmasın. Sizin sorununuz nötr de voltaj olması mı KAKR nin atması mı. Nötrdeki voltaj yükün dengesiz olması. Bu dağıtım şirketinin sorunu. Sizin değil. Size 220 volt faz-nötr geliyorsa sorun yok.

Abi akkor flamanmı kaldı memlekette.bunu geç sen.380 volt asenkron motora enerji uygularsam yıldız noktasindan nötr elde edebilirsiniz.bu motora bağlasan akkorun flamanini yanar.burdaki nötr Şebeke nötüŕümüdür.ac özürlü abicim

Nötr kopuksa .
Ölçüm cihazı ile ölçüm yapmak gerekir .
Kontrol kalemi yerine seri lamba .

Bu işten anladığınız için tebrik ederim.bende aynen aydemi aradım.nötr eksi elektronlar bulunduğu kutupdur.kontrol kaleminin elektrik göstermesi normal değildir.nötr kopuk olursa faz göseteri kontrol kalemi ama nötr sağlamken faz göstermesini ilk defa şahit oldum bende

Son düzenleme:

bu tür arızalar genelde toprağa arıza durumlarında oluşur. Daire öncesinde herhangi bir noktada toprağa karşı devre kesicinin kesecemeyeceği değerde bir arıza akımı olursa o faza ait gerilim değeri çöker ve kontrol kalemi vurduğunuzda o faz yokmuş gibi gözükür. Ana panodan toprak akımı ölçümü yapınız yada ana pano tmş sinde şalteri indirdiğiniz de olmayan faza ait gerilim düzeliyorsa arızanın nedeni yukarı söylediğim nedendir. Yıldız noktası kaydığından nötürde voltaj görürsünüz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…