Nötrde elektrik olması

Bilibili yumurta degilmiydi baba :) @emodiyator ustamın yazdığı durumları bende gördüm ama konunun tartışma seviyesini görünce yazsan ne olur yazmasan ne deyip balkonda serin mis gibi havada oturmaya devam ettim .
ustam blibli bu alet, benim beraber çalıştığım arkadaş taktı o ismi. malum ben AC hiç sevmem
1719394769793.png

sıfır binada hiç çalışmadık, tamire, bakıma, yeniden kuruluma gittiğimizde; her tava/ asma tavan kablo mezarlığı. kimin kim olduğunu bulmanın en kolay yolu blibli.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ustam blibli bu alet, benim beraber çalıştığım arkadaş taktı o ismi. malum ben AC hiç sevmem
Ekli dosyayı görüntüle 108467
sıfır binada hiç çalışmadık, tamire, bakıma, yeniden kuruluma gittiğimizde; her tava/ asma tavan kablo mezarlığı. kimin kim olduğunu bulmanın en kolay yolu blibli.
Ustam bu bilibili benim bildiğim bilibili değil. Bu bilibili yapiyormu?

@Under Ground ustam in bahsettiği de yapmaz sanırım :)

Ekli dosyalar

• images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    9.1 KB · Görüntüleme: 4
Ekli dosyayı görüntüle 108467

Yardımcı cihazı olarak kullanılmadır . ( belirleme )
İşe uygun ölçüm cihazı ile ölçüm onaylandıktan sonra işe başlanmalıdır .

images.jpeg

Son düzenleme:
Bu hattın beslediği cihazda kaçak var .ama toprak hattına olsaydı kacak kesitinizde çözülmüş olacaktı. tüm cihazları fişten sökün deneyin. sonra tek tek takın atıyor mu diye sadece cihaz değil nötr hattını kontrol edin yakın zaman da duvara vida çivi yeni montajlanan bir şey varsa nötre denk gelmiş olma ihtimali yüksek.

ikisinde de elektrik olması faz devreyi tamamladığı için olur. Nötr kablo çarpmadı mı hiç sizi

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,843
Kullanıcılar
450,940
Son üye
ranakaraca05

Yeni konular

Geri