negative sequence current

atikmn

Üye
merhaba,

generatör koruma panomuzdan negative sequence current alarmı ve tribi var. türkçesi negatif faz sırası hatası ama tam olarak ne olduğunu anlıyamadım , açıklarsanız sevinirim.

şimdiden teşekkürler....

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
PANONUZ devrede iken mi oldu yoksa, elektriksel bağlantıları tamamladınız tam devreye alacaktınız ki bu arızayı verdi?

sistem devredeyken sadece alarm geldi ancak ben genel bi bilgi edinmek amaçlı sormuştum yani tam olarak ne neden kaynaklanır, ne için önemlidir gibi

teşekkürler

dengesiz akımları +,- ve 0 bileşenlerle tanımlarız . negatif sequene ta bir koruma şekli ama fider korumalarda kullanmıyoruz biz ayrıca pekte bilmiyorum.

avantajı nedir bilmem ama generatorü bu korumayı kapatıp sadece aa toprak ve ani ile de koruma yapabilirsiniz.

yani türkçesi bileşen demek sıra değil kablajda bir hata olarak düşünmeyin bunu.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri