og seksiyoner sigortası atması

hocam gerılımınız kac KV 15-30-36... Yazarsanız yardımcı oluruz ..

yada ben yazım sen secersın

15 kV-10 A
30 kV -16
36 kV- 6,3 A

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
HOCAM hatıntaki pislenme veya kablo içindeki yıpranmadan ola bilir tabi arkta yapış ola bilie

hocam gerılımınız kac KV 15-30-36... Yazarsanız yardımcı oluruz ..

yada ben yazım sen secersın

15 kV-10 A
30 kV -16
36 kV- 6,3 A

30kV için 16A biraz fazla değil mi?
15-30-36kV seviyelerinin hepsine de 6A taksak daha iyi gibi sanki...
Çünkü şebekeden çekilecek akım:
15kV'ta 1,92A
30kV'ta 0,96A
34,5kV'ta 0,83A

50kVA trafonun mıknatıslanma akımı bile attıramaz 6A sigortayı...

EMO'nun verdiği bilgiler ışığında hazırlamış olduğum cetveller ekte. Konuyla ilgili kısmı gençarkadaşınkiyle aynıdır.

Ekli dosyalar

• ELEKTRİK BİLGİLER.rar
    12.3 KB · Görüntüleme: 75
arkadaşlar 50 kva lık bir direk tipi dışarda trafom var yüksek gerilm tarafına ayırıcı sigortası kaç amper olmalı birde nasıl hesaplandığını yazarsanız sevinirim tşk
gerilimmimiz 34.500v efendim hesaplama formüllerini yazarsanız memnun olurum .

arkadaşlar 50 kva lık bir direk tipi dışarda trafom var yüksek gerilm tarafına ayırıcı sigortası kaç amper olmalı birde nasıl hesaplandığını yazarsanız sevinirim tşk

hepinize ilginizden dolayı teşekkür ediyorum çok faydanız oldu.özellikle genç arkadaş formülün için tşk.kafama takılan bişey oldu.trafo yıldız veya üçgen bağlıysa aynı formülümü kullanacaz

hepinize ilginizden dolayı teşekkür ediyorum çok faydanız oldu.özellikle genç arkadaş formülün için tşk.kafama takılan bişey oldu.trafo yıldız veya üçgen bağlıysa aynı formülümü kullanacaz

Evet. ister DYN11 (Üçgen-yıldız) olsun, ister YZN11 (Yıldız-zigzak) formül değişmez.

Forum istatistikleri

Konular
129,048
Kullanıcılar
451,318
Son üye
ibrahimturan20

Yeni konular

Geri