Okul servis aracı kamera kayıt sistemi montajı için destek

kaynakkod

Üye
Merhabalar sevgili dostlar okul servis aracımıza mevcut olan (kaydetmeyen) kamera ve ekrana kayıt cihazı ilave etmek istiyorum. Fakat biraz kafam karıştı aracımızda 4 kamera var ve bu kameralar 13 pinli bir kablo ile 13 pinli ekrana doğrudan bağlanıyor. Araya kayıt cihazı eklemek için resimde gördüğünüz kablo ile kaylolar ile kameradan gelen görüntüyü kayıt cihazına girişini yapacağım. Fakat cihazdan aynı kablo ile ekranı nasıl çalıştıracağım yardımlarınızı bekliyorum umarım anlatabilmişimdir.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    241.4 KB · Görüntüleme: 3
  • 2.jpg
    2.jpg
    202.7 KB · Görüntüleme: 3
  • 3.jpg
    3.jpg
    228.6 KB · Görüntüleme: 3
Anlaşılan, uyumlu ekranı ile her bir kamera ayrı ayrı seçilebiliyor. Yani bir yerde kontrol ekranda. Ekranın özelliklerine bakılarak onun üzerinden kayıt imkanı olabilir. Çözüm bulunamazsa, kameraları görseldeki kablolarla diğer cihaza bağlayabilirsiniz. O zaman onun vga/hdmi çıkışını mevcut ekrana yansıtabilirsiniz. Tabi bu tür bir girişi varsa. Ekranın marka/modelini, ön, arka ve varsa etiketinin görselini paylaşırsanız daha çok yardımcı olacak olanlar olabilir. Bu kameraların montajını yapanlara ulaşabildiniz mi?

Anlaşılan, uyumlu ekranı ile her bir kamera ayrı ayrı seçilebiliyor. Yani bir yerde kontrol ekranda. Ekranın özelliklerine bakılarak onun üzerinden kayıt imkanı olabilir. Çözüm bulunamazsa, kameraları görseldeki kablolarla diğer cihaza bağlayabilirsiniz. O zaman onun vga/hdmi çıkışını mevcut ekrana yansıtabilirsiniz. Tabi bu tür bir girişi varsa. Ekranın marka/modelini, ön, arka ve varsa etiketinin görselini paylaşırsanız daha çok yardımcı olacak olanlar olabilir. Bu kameraların montajını yapanlara ulaşabildiniz mi?
Evet ulaştım görseldeki kablolardan birtanesi ile kayıt cıhazında yazn video output dan cıkış alıp ekrana vereceksin dedi yoğun oldu için ilgilenmedi yani iş beğenmedi diye bilirim. hdmi dönnüştürücü vb kablo yoktu monitörün hdmi cıkışı bulunmamakta cihazın tam adı avenir av-07am . Benim şuana kadar bildiğim 4 kameranın kablolarını gri kablolarla değiştirip kayıt cihazına girmek kayıt cihazından video cıkışını ekrana nasıl vereceğimi bulamadım 13 pinlik kabloyu iptal mi etmeliyim kayıt cihazından cıkarn iki kablo (gri kablo) görüntü ve güç gereksinimini nasıl karşılayacak anlamadım.

Ekli dosyalar

• 4.jpg
    4.jpg
    234.2 KB · Görüntüleme: 1

Forum istatistikleri

Konular
129,107
Kullanıcılar
451,426
Son üye
abdullahse

Yeni konular