OLSA İYİ OLUR

Yazılsa güzel olur elbet tabi bu durumu da su istimal edenler olacak by lent'in de dediği gibi ancak sonuç olarak isteyen istediği yaşı yazıyor ancak insanın sorusundan bile o yaşta olup olmayacağını anlayabiliyoruz.

Mesleğini de yanlış yazsa dahi yazdığı yorumlarla, cevaplarla kendi kafamızda doğru ya da yanlış yazabileceğini düşünebiliriz. Bu bizi etkiler mi hayır.

Meslek seçme kısmını da elektrik ile ilgili bölümler yazılıp(mühendis, tekniker, otomasyoncu vs.) en sonda da diğer diye seçenek bırakılıp orayı işaretleyen kişi alt tarafa açılan kutucuğa mesleğini klavye aracılığı ile yazabilir diye düşündüm.

bence bir sefere mahsus mesleğini yazsin kişi o kişinin sonradan değiştırme şansı olmasın ya deveyı gudsun yada dıyardan gitsın yorumlara baktım arkadaşlar haklı zaten adam mesleğı değılse örnek ben elektronikçiyim elektrik yazarsam yarın bir uye arkadaşımız elektrik konusunda soru sorunca ne yapcam çamdan kavaktan atarım hadı bir olur iki olur üçüncüde kımse sözüne ıtıbar etmez kendı kendıne forumda dışlanır en sonunda çeker gıder

Sayın Arkadaşlar yorumlarınıza baktığımda çok gereksiz bir konu açtığımı anladım.
Çok büyük Özür diliyorum.
Sayın yönetici arkadaşlar konuyu çöplüğe atarsanız sevinirim,formdaki mesleği belli yada belirsiz olan şahıslar boşuna yorum yazarak zamanlarını harcamasınlar

Bence gereksiz değil gayet yerinde bir talep. Üyenin Tahsil durumunun yanında teorik ve teorik+pratik yaptığı tecrübe edindiği alanlarda belirtilirse güzel olur ancak bu durumun getireceği dezavantaj bilgiye ihtiyacı olan üyenin istediği bilgiyi edineceği kişiyi bilmesi ve ihtiyacını özel mesajla karşılama yoluna gitmesi ihtimalidir. Bu foruma zarar verir kanaatindeyim. Eski sistem daha iyi, yada alınan bilginin doğruluğuna güven açısından yalnız meslek ve tahsil durumu belirtilmesi uygun olabilir.

Sayın Arkadaşlar yorumlarınıza baktığımda çok gereksiz bir konu açtığımı anladım.
Çok büyük Özür diliyorum.
Sayın yönetici arkadaşlar konuyu çöplüğe atarsanız sevinirim,formdaki mesleği belli yada belirsiz olan şahıslar boşuna yorum yazarak zamanlarını harcamasınlar

Sayın nacak_68 açtığınız konu gereksiz değil bence. Siz olması gerekeni içtenlikle belirtmişsiniz ama bazı arkadaşlar anlamamış, bazı arkadaşlar da konuyu farklı yönlere götürmüşler. Forum da yeni üyeyim. Çok sıkta girmiyorum. Sanıyorum bu yazım da ikinci olacak.

Sizin konu başlığınızı görünce yorumları okudum ve kendi profilime baktım. Yaşımı yazmışım, mesleğimi de emekli olarak belirtmişim. Ben genel hizmetler kadrosuna bağlı olarak devlet memurluğundan emekliyim. Elektrikten-elektronikten sıradan bir vatandaş kadar anlıyorum. Ama bu konularda ki bilmediklerimi öğrenmek, bilenlerin çalışmalarını, paylaşımlarını görmek için foruma üye oldum. Çok ta iyi yapmışım. Çevrem de elektrik, elektronik mühendisi, teknisyeni arkadaşlarım da var. Ama herkes her konuyu bilemiyor. Ya da görüp soramıyorsunuz. Forumun bu konuda ne kadar geniş bir bilgi kaynağı olduğunu meslekten olan sizler daha iyi bilirsiniz.

Şimdi ben profilimde mesleğimi elektronik yüksek mühendisi ya da benzeri başka bir meslek ismini kullanarak yazsam önce kimi kandırırım? Tabii ki kendimi. Böyle yapmam şahsen tanışmadığımız sizlerin gözünde beni yüceltir mi? Belki. Sadece emekli yazmam beni yine sizin gözünde yerer mi? Yermez. Ama mesleklerin belirtilmesi üyelerin soruların da, bilgi paylaşımlarında konuya yetkinliğini gösterir diye düşünüyorum.

Konuyu 200'ü aşkın üyenin okuyup, yorumların çok az oluşu da katılımcı olmayışımızın bir göstergesi. Ayrıca özür dilemeniz de gerekmiyor. Sağlıkla kalın.

Hiç de gereksiz değil !
Yarım doktor can alır yarım imam kafir eder.
Açtığınız konu çok hassas.
Çünkü belirli konulara yüklüce mesaj yazmış kişilere göre yorumları değerlendirirsek veya mesleğine göre o zaman da yeni fikirlere kendimizi kapatmış oluruz. (Bir nevi tekel oluşumu)
Özür dilemenize gerek yok ha çok ısrar ederseniz özür dilemede biz de sizden özür dileriz olur biter.

Arkadaşlar;

Profilinizde görüntülenen "Meslek" alanı yalnızca kontrol panelinizden meslek alanınızı doldurursanız çalışır,bu alanı doldurma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. ve dilediğiniz zaman kontrol panelinizden değiştirebilirsiniz.

Meslek alanını bir süre önce yaptık fakat bazı üye grupları tarafından görüntülenemediğini fark ettim. şu anda meslek alanını doldurmuş tüm üyelerimizin mesleği, yazdığı mesajda görüntülenmektedir.

Son düzenleme:
Arkadaşlar;

Profilinizde görüntülenen "Meslek" alanı yalnızca kontrol panelinizden meslek alanınızı doldurursanız çalışır,bu alanı doldurma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. ve dilediğiniz zaman kontrol panelinizden değiştirebilirsiniz.

Meslek alanını bir süre önce yaptık fakat bazı üye grupları tarafından görüntülenemediğini fark ettim. şu anda meslek alanını doldurmuş tüm üyelerimizin mesleği, yazdığı mesajda görüntülenmektedir.
Murat Bey bu sitede kişinin kendi reklamını yapması yasak mı değil mi? Değil ise bu kısmı imza olarak kullanılabilir belki ancak meslek kısmına telefon numarası eklemek doğru ve mantıklı mıdır?

Biz yönetim olarak, kişisel bilgilerin herkezin görebildiği alanlarda paylaşılmasını doğru bulmuyoruz. bahsettiğiniz alan meslek alanı olduğu için bu alanda reklam veya kişisel iletişim bilgisi yazılamaz.

Murat Bey bu sitede kişinin kendi reklamını yapması yasak mı değil mi? Değil ise bu kısmı imza olarak kullanılabilir belki ancak meslek kısmına telefon numarası eklemek doğru ve mantıklı mıdır?

Bence yaş hanesinin doldurulması zorunlu olmalı, yönetime duyurulur.

Forum istatistikleri

Konular
129,096
Kullanıcılar
451,405
Son üye
kaan8888

Yeni konular

Geri