OP77a örnek

momozilla

Üye
merhaba,
Wincc flexible 2007 de yapılmıs OP77a icin ornek bi program var mı acaba ? tşk.ler kolay gelsin herkese...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba,
Wincc flexible 2007 de yapılmıs OP77a icin ornek bi program var mı acaba ? tşk.ler kolay gelsin herkese...

neler yapmak istiyorsun? proje de neler olacak? sıkıştığın konu nedir söylersen örnek olmadan da yardımcı olmaya çalışırım. kolay gelsin.

Selam üstad,
Ekran sayfalarında bi sıkıntı yok ancak Alarmları yazarken bi sorum olucak..Alarmları Discrete Alarms a yazıyorum ama plc de werdigim adresi oraya nerden ekliyebilirim? mesela db10.dbx0.0 ı nasıl örtüştürebilirim ?

Selam üstad,
Ekran sayfalarında bi sıkıntı yok ancak Alarmları yazarken bi sorum olucak..Alarmları Discrete Alarms a yazıyorum ama plc de werdigim adresi oraya nerden ekliyebilirim? mesela db10.dbx0.0 ı nasıl örtüştürebilirim ?

tags altında db 10 dbw0 symbol ismi alarm olan tag oluştur. sonra discrete alarmsa gel triger tagden ten oluşturduğun alarm tagını çağır. sonra triger bit kısmına db10.dbx0.0 için tekabul eden 8 rakamını gir.
db10.dbx0.1 için tekabul eden 9 rakamını gir.
db10.dbx0.2 için tekabul eden 10 rakamını gir.
.....
db10.dbx1.0 için tekabul eden 0 rakamını gir.
db10.dbx1.1 için tekabul eden 1 rakamını gir.

ekstra bilgi;
plc ile hmi entegre etmek istersen yani simatic managera entgre etmek istersen project/integret in step 7 seç.

kolay gelsin

s.a arkadaşlar bende alarm oluşturma konusunda sıkıntılıyım siemens tia portal da yazılımı oluşturdum fakat alarm oluşturamadım bir türlü ne yapmam gerekiyor tam olarak bir bilginiz var mı

5 tane sanal çıkış M5.0...M5.4 e kadar olan bitler çikış verdiğinde alarm sayfasına düşsün istiyorum
bu bitler çıkış verdiğinde sistem stop durumuna geçiyor ve kullanıcı reset vermeden sistem start almıyor

bu bitler arıza durumlarında devreye giriyor arızaları ekranda oluşturmuş olduğum alarm sayfasında görmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,812
Kullanıcılar
450,905
Son üye
user111

Yeni konular

Geri