Orta ve alçak gerilim hakkında

Arkadaşlar Bilgi tecrübe ile pekişirse tamamlanır. Yaşamak lazım gerisi boş.

Size yaklaşık 10 sene önce başımdan geçen bir olayı anlatayım. Ben Kocaeli Üniversitesinde elektrik işlerini yapan firmada Elektrik Mühendisiyim bir meslektaşımda Üniversite hastanesinde. Bir gün kan ter içinde telaşlı yanıma geldi, abi acil yardımına ihtiyacım var diye hayırdır dur bir soluklan dedim. Acil gitmemiz lazım kesiciyi devreye girmiyor dedi. Hemen olay yerine gittik şimdi tam olarak hatırlamıyorum arıza için mi Bakım için mi bir ekip gelmiş işini bitirmiş test kontrolü bitirmişler, siz trafoyu devreye alırsınız demişler ve gitmişler.
Meslektaşım abi kesiciyi devreye almak için basıyorum bak devreye girmiyor dedi kurdun mu dedim evet kurulu dedi eğildim kesiciyi devreye alıcam butona basılmıyor sonra anahtarı gördüm ayırıcının üzerinde ve ayırıcı açık. Arkadaşım ayırıcı açık önlem için bu anahtar ayırıcıyı kapatacağız anahtarı burdan çıkarıp kesiciye sokacağız ancak ondan sonra devreye alabiliriz dedim. Yaptık derin bir ohh çekti Allah razı olsun abi ecel terleri döktüm jeneratörler saatlerdir çalışıyordu dedi. İşte böyle...

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,906
Son üye
Ümitgüçlü71

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri