OSA RTOS ve 18F4550 EEPROM sorunu?

firzen

Bölüm Yöneticisi
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Arkadaşlar geçen gün FxDev'in yazmış olduğu konu çok hoşuma gitti ve bende GLCD ekran ile bir MP3 player yapmak istiyorum.Öncelikle amacım EEPROMa RTOSu yükleyip ardından SD kart ile müzikleri okumak istiyorum.ne gerek var rtosa derseniz müzik çalarken başka bir müzik seçme hakkı tanımak için veya ses aç/kapa için.Bana EEPROMA nasıl veri yazabileceğim konusunda mikroC de yardım edebilirseniz sevinirim.

Malzemelerim;
-18F4550 TQFP serisi (smd PIC)
-128x64 WG12864A GLCD (KS0108 Sürücü)
-93LC66 EEPROM (smd EEPROM)

...........

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba firzen;

Rtos (real time operating system),Türkçe açılımıyla gerçek zamanlı işletim sistemi,CCS C programının kendi kütüphanesinde örnek uygulamalar var oradan bakabilirsin yardımcı olacaktır.Ayrıca ses açıp kapatmak veya şarkı seçmek için rtos'a ihtiyacın yok.Rtos daha çok aynı anda birden fazla task'ı çalıştırabilmen için tasarlanmış bir yazılımdır.Örneğin bilgisayarlardaki işletim sistemlerinde, photoshop'la çalışırken aynı zamanda winapdan mp3 dinleyebilmen gibi bu duruma kısaca multi tasking yani çoklu görev adı veriliyor.Senin yapmak istedigin projede ise aynı anda birden çok program çalışmayacagı için rtos'a gerek yok bence...
Başarılar...

Yaznınız için teşekkür ederim.Daha öncede dediğim gibi sadece denemerl yapmaya çalışıyorum PIC ile işimi bitirip bir an önce 32BIT'e başlmak istiyorum :)

Forum istatistikleri

Konular
129,164
Kullanıcılar
451,516
Son üye
SERDAR ASLAN

Yeni konular

Geri