otobüslerde açık olan cep telefonu fren sistemini nasıl etkiler!!!

Mıknatıslarla çalışırken neden rahatladığımı şimdi daha iyi anlıyorum Ali abi.
Sizin bu her konuda bilgi sahibi olmanızı inanın gıpta ediyorum. Bilgiler için çok teşekkürler .
Peki azot gazını nasıl elde edeceğim ve nasıl paketleyeceğim hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Mıknatıslarla çalışırken neden rahatladığımı şimdi daha iyi anlıyorum Ali abi.
Sizin bu her konuda bilgi sahibi olmanızı inanın gıpta ediyorum. Bilgiler için çok teşekkürler .
Peki azot gazını nasıl elde edeceğim ve nasıl paketleyeceğim hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Azot gazı oksijen dolum noktalarında min .25 kglık tüplere doldurarak satıyorlar.
Gittiginiz, (mıknatısları aldıgınız ) yer sanayi bölgesi olduguna göre o çevrede mutlak azot -oksijen dolum noktaları vardır .Mobil soğutucu dolapları (Termoslar)vardır içleri izalasyonludur **Yazın seyyar satıcılar mavi renkte olanlarını her köşebaşında pazarlıyorlardı** mıknatısları bu kaba koyarsanız sıvı azotu'da üsten püskürtüp kapagını sıkıca kapatırsanız buyrun size mıknatıs taşıma kabı.
(Organ nakli yapanlarda aynı teknigi kullanıyor) Ama bir farkla onlar azot peroksit gazı kullanıyorlar ,adınada soğuk zincir deniyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar !
Bu konuyla ilgili başka bir şey sormak istiyorum.
Ben aralıklarla İstanbul'dan Adapazarına mıknatıs almaya gidiyorum. Bu mıknatıslar neodyum mıknatıslar ve çok kuvvetli. Ölçüleri yaklaşık olarak kibrit kutusu büyüklüğünde ve 30 - 40 adet alıyorum. Bu mıknatıslar straforla paket yapılmış olarak elimde getiriyorum.

Soru :

Elimde bu kadar kuvvetli mıknatıslar varken otobüsün elektronik cihazlarına zarar verirmi ?
Bazı arkadaşlar kargoyla getirtiyor. Kargo araçları kamyon olduğu için pek zarar vereceğini sanmıyorum ama otobüslerde zararı olurmu?
Sn.ŞEF
Otobüste taşımanız çok tehlikeli hocam.Kalp pili gibi sağlıkla ilgili cihazları vücudunda bulunduranları olumsuz etkiliyor.(Uzaktan bile olsa).Hatta bu hastaların özel kimlikleri oluyor havaalanı, alışveriş merkezi gibi yerlerde manyetik tarama cihazlarından geçirilmiyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
129,060
Kullanıcılar
451,333
Son üye
Buderusss

Yeni konular

Geri