Otomatik Kumanda Sorunu

arkadaşlar meraba ben ahmet

benim sorunum bir asenkron motoru yol vermek için start butonuna bastığım zaman motorun bir defa çalışması ve starttan elimi çektiğimizde durması ama sorun bu değil bu motoru start basılı kaldığında yani sürekli bastığımızda tekrar motorun çalışmaması yani motoru tekrar çalıştırmak için için starttan elimizi çekip tekrar basmakla olaçak yardımcı olursanız sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ıkı yonlu butonla yapacagın kumanda devresıne baglı ama bu benım yaptıgım devre ısını gorecektır

arkadaşlar başka nasıl yapabilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar meraba ben ahmet

benim sorunum bir asenkron motoru yol vermek için start butonuna bastığım zaman motorun bir defa çalışması ve starttan elimi çektiğimizde durması ama sorun bu değil bu motoru start basılı kaldığında yani sürekli bastığımızda tekrar motorun çalışmaması yani motoru tekrar çalıştırmak için için starttan elimizi çekip tekrar basmakla olaçak yardımcı olursanız sevinirim

Aslına bakılırsa sorununun ne olduğunu tam olrak anyamadım.
Motor start butonuna basılı iken çalışacak. Bırakınca duracak. Tekrar basılırsa çalışmayacakmı.

Kısaca kullandığın sistemi boş verip sana asıl gerekeni iletirsen yardımcı olmaya çalışırız.

Aslına bakılırsa sorununun ne olduğunu tam olrak anyamadım.
Motor start butonuna basılı iken çalışacak. Bırakınca duracak. Tekrar basılırsa çalışmayacakmı.

Kısaca kullandığın sistemi boş verip sana asıl gerekeni iletirsen yardımcı olmaya çalışırız.
Motor start butonuna basılı iken çalışacak. Bırakınca duracak. Tekrar basılırsa çalışmayacakmı.tam öğle değil bu makina büyük pres
bir kez start basıldımı çalışaçak çektinmi duraçak ama yalnışlıkla start basılı kalır yada ayak pedalına yalnışlıkla biri basarsa diye böyle bir güvenlik düşündük yani start basıldı yada basılı kaldı işte çalışmayaçak tekrar start butonuna basınca çalışacak

Forum istatistikleri

Konular
129,560
Kullanıcılar
452,178
Son üye
kantar21

Yeni konular

Geri