Otomatik sallanan beşik yapımı yardım

Merhabalar

Çocuğum için otomatik sallanan beşik yapmak istiyorum iyi kötü biraz elektronik bilgim var ama yeterli degil :) bi kaç yerde takıldığım nokta var sizlerin bilgisinden yararlanmak istiyorum.

internetten sessiz bir dc motor buldum 24v 40w (resmi aşağıda) Bu motorun çoçugun beşigini çekebilecek güç üretebilirmi acaba beşiğin resmide aşagıda.
HTB1CjZzGVXXXXXxapXXq6xXFXXXB.jpg
20150526_225409.jpg 20150526_225830_Pano.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Öncelikle o konuların hepsini okudum net bir sonuş yok hiç birinde .ben sese duyarlı olmasını felan istemiyorum dügmesini açınca sallıycak kapatınca duracak basit bir şey. Sessiz çalışan bir motor önerebilirmisiniz ? benim kurmayı düşüdügüm sistem tren tekerlerindekine benzer olcak motor sabit döncek belli bir devirde ve motorun ucuna takacagım çark veya benzeri birşeyi bir ip yada kemer yardımı ile çektirmek

ben 15sene önce pnömatiğini mini pistonlarla yapmıştım ve valf tahliye sesleri bebeğimizin uyumasına yardım bile etmişti.Kompresör olarak uzağa balkona ufak bir balonla 12 VDC araba kompresörü koymuştum.İki sene problemsiz çalıştı sonra söktüm.Pnomatik oluşu kısma valfleri aracılığıyla beşiğin soft yön değiştirmesi,çıkan fıss sesinin siddeti gibi şeyler gayet güzel ve birbirinden bağımsız ayarlanabiliyordu.

ŞEF imizin vidyosundaki uç mekanizmasını bağla o zaman madem tüm konulara baktın veya burdakini yap...

Linklerde; silecek (12-24 VDC) motoru demiş, piliç çevirme (220 ACV) motoru demiş, kam yap'da var- kol koy'da. SES'e takılmayın, çoğu uzatma kablosunun üstünde aç/kapa anahtarı var artık.

Forum istatistikleri

Konular
129,207
Kullanıcılar
451,575
Son üye
ferhat5555

Yeni konular

Geri