Pano içi kaçlık kablo kullanılmalı?

CenkFaz

Üye
Pano içinde 2,5 yetermi 4 lükmü kullanmalıyım?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
@-Acemi- hocamıza bir ara yağ tavsiyesi sormuştum. Bütün yağlar arasında afaki derecede kalite farkı olmadığını, petrol ofisi bile kullanabileceğimi söylemişti.
Babam TCDD de motor bakımı yapıyordu. Bilinen markaların Petrol Ofisi, Opet, Shell, Total, Castrol gibi yağların hepsinin kaliteli olduğunu söylerdi. Ne marka olursa olsun her zaman orjinalini kullanmamı söylerdi bide. Günde varil varil yağ kullandıkları için duruma oldukça hakimdi.

Ben 5w30 dpf li kullanıyorum kullanma kılavuzunda öyle yazıyor. Lukoil Motul tavsiye ederim.
Eskiden Mobil1 5w30 Esp kullanırdım son zamlardan sonra aşırı şımarıp fiyatı uçurdukları için Shell 5W30 a geçtim. Fiyat neredeyse yarı yarıya. 10 binde bir değişeceğine 5 binde bir değişirim. Oh mis gibi..

Eskiden Mobil1 5w30 Esp kullanırdım son zamlardan sonra aşırı şımarıp fiyatı uçurdukları için Shell 5W30 a geçtim. Fiyat neredeyse yarı yarıya. 10 binde bir değişeceğine 5 binde bir değişirim. Oh mis gibi..
Yaklaşık 10 sene elf kullandım. Piyasanın en ucuz yağlarından. Hiç sorun olmadı.

Forum istatistikleri

Konular
129,174
Kullanıcılar
451,526
Son üye
bm16ton

Yeni konular

Geri