Paralelport express kart hakkında yardım

omerdali

Üye
Merhaba arkadaşlar.Sitede laptopla cnc çalıştırmak için usbden paralelporta çeviren kabloların uygun olmadığı onun yerine pcmcia express kartın uygun olacağını okudum.bende s link sl ex25f model express kart aldım.laptop ta lpt olarak değil yazdırma desteği olarak görünüyor.cnc bağlı iken kartı bilgisayara taktığımda motorlar bir anlık kımıldıyor.mach 3 e port adress olarak ne yazmam gerekiyor.mach 3 ün içindeki port adresi bulma programı adres bulamıyor.bilgisayarımın modeli toshiba a 200 1bp işletim sistemimde windows 7.nasıl çalıştırabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkür ederim

Aygıt yöneticinde , taktığın kartı ne olarak görüyor , ona bak.
Bağlantı noktası / ayarlar / gelişmiş sekmesinde 0x378 olarak değiştir.
Ve ya mach3 de port and pin den değiştir.

Not : s-link marka kullanmadım .

hocam kartı yazıcı desteği olarak görüyor.normal lpt portlu olan bilgisayarda aygıt yöneticisinde lpt com yazan yerde kaynaklar diye bir kısımda adres 0x378 olarak yazıyor.ama kartı taktığımda yazıcı desteği yazıyor.aldığım yer tak çalıştır ve windows 7 özelliğinde olduğunu söylemişti.işletim sistemiyle ilgili bir sıkıntı olabilirmi.

Eskileri kurcaladım , pcmcia buldum ama express değil genişlerden.
Toshiba satallite ye taktım , zaten bir paralel portu vardı , pci bağlantı noktası dedi ve lpt3 olarak adlandırdı , değiştirilebiliyor.
Bir tanede express budum ama takacak pc yok.
Nasıl göründüğünü göremedim yani.
Yarın oğlanlar arkadaşlarından uygun laptop bulabilirlerse bakarım.

Edit :
Dar olanları yani express olanları aşağıdaki gibi görünmesi gerekiyormuş.

http://www.ebay.co.uk/itm/Express-P...tem335329240b&clk_rvr_id=596128841416&afsrc=1

Son düzenleme:
Şekil olarak görüntü demek istemedim .
Verdiğim linkte sayfanın altına inersen windows aygıtlarda nasıl göründüğünü anlatmak istedim.

tamam hocam gördüm.bendekiyle hiç alakası yok

Forum istatistikleri

Konular
129,261
Kullanıcılar
451,664
Son üye
OGÜN TOPUZ

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri