parsic te 16f877 entegresi kullanarak numerik tuş takımı ile lcd ekrana nasıl bi

sayın ferittt pop kolay da:)
o yolladığın şey( program-eklenti ya da her neyse) içinde bir sürü kod var
bunu ne yapacağız?
yada bunu ne yapavcınca ben parsicde keypad görmüş olacağım ve bunu pice bağlayabilmiş olacağım?

sayın mustafa
parsic yüklü ise parsicte pjt uzantılı dosyayı aç ve ordan simüle et matriks şeklinde bağlı baglantı da çakışan noktalarda ki rakamlar ne ise tuşa basınca onları lcd de göreceksin.çakışan noktalar aslında bir tuş baglanacak noktalardır.zaten tuşların pic baglantısı şekilde incelediğinde hangi ayaklarda baglı göreceksin.
iyi çalışmalar....

nasıl olduysa becerdim,programda simule ettim,bir yerlere tıklayınca displayde bir şeyler çıkıyor.
Biraz daha üstüne düşmeliyim.Ama bu arada imkan varsa az daha açıklarsanız kolaylık olur.
Bir de böyle şeyleri nereden buluyoruz ?Ya da siz mi yaptınız.
Şimdi anladığım kadarıyla zaten bu keypad için bir pic gidiyor.
ben başka bir pic uygulaması yapacaksam,bununla beraber iki tane mi pic kullanacağım.

feritt bey neden paylaşımınızı göremiyorum ? üyede oldum ama halen yok

slm arkadaşlar ben pic proğramlama bilmiyorum ama yapmam gereken bitirme tezimde pic proğmanması gerekiyor ve bunun için yani bilmeyenler için Parsic kolay olduğunu okudum birkaç yerden...tecrübesi olan arkadaşlar ne kadar kolay geldiğini ve varsa tecrübelerini paylaşırsda sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,844
Kullanıcılar
450,943
Son üye
rojka

Yeni konular

Geri