PC Alıcam Yardım

slm ben elektrik muh öğrencisiyim kısmet bize buradan pc çıkmadı ama artık almamızda şart oldu 2 ci sınıf olduk vede şahsımıza ait bir pc lazım şu an 1500 tl ye kadar bir pc arayışındayım burada bir elektrikçi için 1500 tl ye kadar önerebileceğiniz laptop dizüstü pc varmı acaba...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba kardeşim.Bende elektrik mühendisliği öğrencisiydim bir zamanlar.Elimde şu anda samsung un i3 işlemci ve 3gb ramli bir laptop modeli var.Autocad den,Simatic manager a,Citect Scadadan,Matlab a ve bunun gibi bir çok programa bu bilgisayar ile hakim olabiliyorum .Elindeki nakitle i5 işlemci ve 3gb üstü ramli bir makine ayarlayabilirsin ve samsung laptoplarla pek bir sorun yaşamazsın.

çok saolasın aslında bende işte işin içinde olan birinden yorum bekliyordum çok saolasın bir ara bu pc yi almaya niyetim vardı fakat kimi büyüklerim biraz bekle dediler şimdi epey zamlandı bu tür bir pcyide önermen mümkünmü ne dersin en azından şimdiye kadar bu tür bir özelliklere sahip bakındım biraz daha bekleyip bir fırsat bakınıyorum açıkçası şu aralar
VATAN COMPUTER - LENOVO - Z570 CORE İ5 2430M-2.40GHZ-6 GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRW-1024MB GT520M-CM-BT-W7BAS - Notebook

1000 1300 tllik bir pc işini görür ben packard bell kullanıyorum memnunum

işlemcisi intel.ekran kartı gayet yeterli ve nvidia.bu işlemci ve ram ile gayet iyi performans alabileceğin bir makine.zaten bizim kullandığımız programların çoğunun ekran kartından çok fazla beklentisi yok.ram ve işlemci performansı önemli.

Sen pc'yi ne için alacan onu önce bilmek gerekir.Oyun makinası istiyorsan AMD yok ben oyun oynamam program çalıştırcam vb.İçinde İntel chipsetli makinalar arayış içinde ol derim.HP alma teknik servisi çok dandik,Önerim toplama birtane TOSHIBA veya ACER al şimdi Arçelik'in çıkardıgı Gurındig pc ler baya alıcısını buldu ya sonuçta arçelik için tüm çin zaten çinde üretilmeyen bir malzememi kaldı :)

Birde Vatan Computer'dan mal alma ileride başına birçok dert açabilir.Güvendigin iyi bir elektronik malzemesi satan küçük bir esnaftan al derim.

diz üstü niyetim var onların toplaması oldugunu bilmiyordum
hesseno rem ve işlemci iyidiyorsun yanılmıyorsam değil mi, dediğim gibi şu 2 3 hafta içinde kesinleşirde şimdi yanılmıyorsam yenı yıla giriş için indirim çııkacak diyorlar onuda bekletiyorlar sanırım

saolasın şimdilik indirim bekliyorum vatanda %25 indirimler oluyor onlardan bir tane yakalarsam alıcam kısmet olursa

pc mi dizüstümü önce onun kararını vermelisin..

Forum istatistikleri

Konular
129,092
Kullanıcılar
451,397
Son üye
umut bulut

Yeni konular

Geri