PCB programı tavsiye

O program çalıştığında ne yapar eder internetten ulaşacağı yere ulaşır ve gerisi kolay iş.
Yasal olarak hakim ve komiserler birlikte firma avukatları kapınıza dayanır.
Silmiş olsanız bile dosya adı çıksa tamamdır.
Her çeşit format sonrası bile en azından dosya adları geri alınabiliyor.
Ya internete bağlanmayacak ya da internet erişimini çok iyi denetleyebilecek bilgi ve donanımınız olacak.
Yakın tanıdığım arkadaşların başına geldiği için biliyorum ve bu konu altium kullanıcıları tarafından iyi bilinir.

Altium yerine proteus ile başla kolay yoldan pcb tasarımını öğrenirsin.
Programlar bir işe yaramaz , ne yapacağını biliyorsan sen söylersin.
Pcb öyle yolları çizidim oldu demek değildir !
İşi bilmediğin belli , öğrenirken birde programlarla uğraşma.
İyice öğrenince zaten o arada pcb için altium değil pads kullanılacağını falan filanda öğrenirsin...

Teşekkür ederim bilgiler için... Zaten şirket için sormuştum sorumlu ben olacağım için hangisi kullanmam daha rahat olur diye öğrenmek istedim... Açıkcası öğrenmişken adam akıllı bir program öğrenmek istiyorum

Evet ınternette bulman o yuzden cok zor pc programları ıcınde sımdıye kadar gordugum en az bulunan program ama en ıyısı odur programla calısırken ınternetten kütüphane falan ındırmeye guncelleme falan yapmazsan bı sey olmaz nette bulursunda program adını yazarsın googleye sonuna full kelımesı bırde torrent ındırıde yazdınmı cıkardı eskıden :)

Şirket içinse ver parayı al.
Program önerim aynen geçerlidir.
Pcb çizmenin bir çok inceliği vardır ve bunlar programlarla alakalı değil !

Aynen katılıyorum sırketse kesın gelırler :D fıyatıda 4000 dolar cıvarıydı galıba gecen yıllar :D

O zaman sizin tavsiyeniz proteus mu? Eskiden şirkette eagle kullanıyormuş ama pek İyi gelmedi o program

Proteus'u çaresiz kullanacaksın simülasyonlar için şart.
Pads ( menthor graphics ) programını incele.
Onun altium gibi gıcıklığı yok.
Deneyebilirsin.
Önce zordur sonra kolay olur .
Pads sadece pcb için , devre çizmez sim yapmaz , neyse araştırınca öğrenirsin.

Sen hala pcb çizmenin programla alakası yoktur demekle ne anlatmak istediğimi anlamadın .:rolleyes:

---------

Böyle gıcık işler için özel bir hdd bulundur , illegal işlerini orada deneyip hemen çıkar ve sakla erişilemez olsun.
Bu arada sistemde başka hdd olmasın.
Ayrıca aramaya gelenlerin özel eşyalara dokunma yetkileri yok var da yok , mesela kıyıda duran bir laptopu oynamaya kalktıklarında o özel eşyam olacaklardan siz sorumlusunuz derseniz ellmeye çekiniyorlar.
Onlar bu işin "orospusu" mesela sonrasında banka hesaplarını internete koyar ve bunlar ifşa etti dersen analarını bile ağlatabilirsin , daha neler neler .
En iyisi " çalıya dolaşacağına çalıyı dolaş " demiş atalar .

Son düzenleme:
@KAZIMUGUR sonuna kadar haklısınız. Benimde tavsiyem altium designer yerine Circuit Studio şirket için alacaksanız ve FPGA ile uğraşmıyorsanız yeterli olacaktır. Altium $10K iken Circuitstudio $3K yarı yarıdanda az bunu da düşünebilirsin.

İİ de ben o programı crackla çalıştırıp kullandım bir şey olmadı ama yakın zamanda yaptım bu işi bir şey olmadı daha işkillendim şimdi

Neyse ben bi güzel silerim üstüne programla dosya koyar bir daha birdaha silerim bişey çıkacağını zannetmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
129,300
Kullanıcılar
451,738
Son üye
ahmet Bükel

Yeni konular

Geri