PC'ler ve teknolojik sohbetler.

Yamyam hocam ben bağlantıları yaptım.
Yamyam hocam ben dedikleriniz doğrultusunda çizdim.Jumperlar çok fazla oldu.Umarım çok hata yapmamışımdır.

Sondaki 2 röle için de ayrı ayrı bağlantı yaptım .Böyle bir bağlantı doğru mudur?Ne için kullanabiliriz?

Yamyam hocam 2. resimde çıkış groundunu OP_AMP ın grounduna şase ile bağladım.Bu doğru bir bağlantı olur mu?
Hocam bu alüminyum plakaların önemli bi özelliği var mıdır, düz plaka mı sadece? Satın alırken neye dikkat etmek gerek?
@Yunusgr ben internetten 42X31cm kesilmiş 1mm alüminyum aldım.Senin işini görürse alabilirsin.
https://www.trendyol.com/cesil/alum...m-p-369700093?boutiqueId=61&merchantId=199668

Ekli dosyalar

• inputLN2.png
    39.2 KB · Görüntüleme: 2
  • inputLN3.png
    254 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:

Yeşil ile çizdiğim şeyler kablodur.
TAPE REC OUT'a giden kablolar blendajlı, çıkış headerlarinden opamp şasesine giden kablo normal tel dir.
Bu blendajlı kablo mecburi kullanılan bir kablodur ve çok uzun değildir.
Benim amplimde de kullanılmıştır. Çift blendajlı kulaklık kabloları idealdir.
Orijinal cihazlardan sökülmüş iki canlı bir şaseli kablolar varsa daha iyi olur.
Kablonun şaseleri sağ konnektörden şaseye irtibatlanacak, ama TAPE konnektöründe sadece canlı uçlar bağlanacaktır.

Ben de senin kafana
Böyle yap.

Son düzenleme:
Bendeki kutuyu ölçtüm 28x40cm levha anca sığar. Bunu alabilirim.

@Mr_YAMYAM Bu artan kısmı loudness ve ton kontrolu monte edebilmek için L şeklinde bükerek kullanabilir miyim? Yani tek plaka olmuş olacak.

Şimdi oldu mu hocam

Ekli dosyalar

• inputLN3.png
    260.7 KB · Görüntüleme: 4
1mm olduğu için kolay bükülür-delinir-kesilir gibi geliyor ama uygulamada bakıcaz artık

Olmuş ama olmamış sebebini sen bul.
Devredeki gereksiz padleri kaldırdım.

Aklıa takılan sol taraftaki 2 adet röle bağlantısı bunlar doğru oldu mu hocam?Biz bu röleleri kullanacak mıyız?

Acaba LN state input çıkış konnektörlerine 2 adet daha ilave etsem olur mu?Yer var nasılsa sonradan pişman olmayayım.

Ekli dosyalar

• inputLN4.png
    60.2 KB · Görüntüleme: 7
Ben kontrol etmiştim bağlantılar doğru.
Ama sen tek deliğie iki jumper takmışsın.
Bence darılırlar.

Ben kontrol etmiştim bağlantılar doğru.
Ama sen tek deliğie iki jumper takmışsın.
Bence darılırlar.
Evet suçlu jumperı buldum. Zaten orası bana hep tuhaf gelmişti.2 jumper üst üste geliyordu.

Ekli dosyalar

• inputLN4.png
    54 KB · Görüntüleme: 9
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…