PC'ler ve teknolojik sohbetler.

Ben denk geldikçe atarım yine buraya.

Muhtemelen o yüzden ihtiyaç duymuyorum :D
Bi ara bu hoparlörlerin sadece 8ohm olanlarına da bakıyodum ama artık bıraktım. 90dB için 4 tane birden bulmak baya zor.

Benim kabinlerdekileri 8ohmlarla değiştirsem ne gibi bi değişiklik olur acaba. Crossoverlar paralel bağlantıda daha stabil çalışıyorlar diye biliyorum.
8 ohm elbette daha iyi olur. 2 tanesi parelel bağlanınca sistem empedansı 4 ohm olacaktır. STK465 4 ohm da 40W verebiliyor.
Ancak seri bağlı 8 ohm ile parelel bağlı 4 ohm kabinin farkı prensipte yoktur. Sadece 4 ohm olmasından dolayı güç bandın artar o kadar.
Seri bağlı hoparlörlerde faz farklılıkları olsa da crossover kesim frekansımıza göre kayda değer faz farkı görülmüyor.

evde hoşnutsuz homurtular çıkmıyor mu? masraf olarak görür bu hoparlör işini ...

evde hoşnutsuz homurtular çıkmıyor mu? masraf olarak görür bu hoparlör işini ...
Zaten çok yüksek ses açmıyorum ki. Gündüz pcde işlerle uğraşırken çalıyor alttan alttan. Günlük kullanımda 1W bile kullanmıyorumdur belkide.
Sadece 8-4 ohm farkını merak ediyordum zaten çokta gerek yokmuş, böyle devam :D

Zaten çok yüksek ses açmıyorum ki. Gündüz pcde işlerle uğraşırken çalıyor alttan alttan. Günlük kullanımda 1W bile kullanmıyorumdur belkide.
Hoparlör duyarlılığın 90db/SPL at 1W 1 meter ise... Ölçtüydük zati..
90db/SPL ses gücü gomşuları sallar :D
Demek ki 1W güçte dinlersen gonu gonşu gapına dayanır seni pişirirler :p
O hoparlörlere göre ampli gücün 100-200mW civarı güçte çalışır muhtemelen.

ohmaj amfinin onu sürmesi ile ilgili kullanıcı için fark etmez Mikado MD3012 uydular 4ohm subwofer 6ohm diyor...

Ben şunu merak ediyorum.
@Yunusgr ün bir arkadaşı eve geldiğinde...
Böcüklü çay içerken bu ampliyi dinlese ne derdi acaba.?
@ozgurece35 te aynı ampliden var. Ben yapmıştım.
Tabii ki S/N distorsiyon ve frekans karakteristiği olarak sizlerin yaptığı amplilerden birazcık daha iyidir. Çünkü montaj ve ölçümleri bizzat ben tekniğine göre göre yapmıştım.
Tanıdıkları gelip de ampliyi dinlediklerinde ''VAAYY BEE CAPONLAR YAPMIŞ'' diyolarmış yamyamlar :D
Ülen ne caponu bizzat YAMYAMİSTAN imalatı. :D

Grundig ampliyi bizim kabinlerle kullanırken bi arkadaş gelmişti. Önce forumda konu açtıktan sonra sizden yardım alıp Grundig'i tamirleyip üstüne bide kabinlerin imalatını yaptığımı söyledim. "Sen ne zamandan beri böyle şeylerle uğraşıyosun yav" deyip beğenmişti :D

Grundig'i beğendiyse Yamyam imalatı olan ampliyi aynı kabinlerde dinlerken ağzının suyu akar muhtemelen :D
Çünkü esas bu ampli ile set tam olarak tamamlandı.

Son düzenleme:
Grundig'i beğendiyse Yamyam imalatı olan ampliyi aynı kabinlerde dinlerken ağzının suyu akar muhtemelen :D
Çünkü esas bu ampli ile set tam olarak tamamlandı.
YAMYAM amplisini dinlerse ne dediğini bize de de.
Esasen Hi-Fi meraklısı birisi gelirse sen şamatayı gör.
Ben benim amplimin etrafında dört dönüp te ''BUNU SEN Mİ YAPTIN'' diyerek kaşınanları da gördüm :D

Forum istatistikleri

Konular
129,437
Kullanıcılar
451,989
Son üye
mehmetm23

Yeni konular

Geri