PC'ye HDMI kablosu takınca şartel atması

Bir alt dairede oturan ailemden elektrik çektim .

Alt ailemin dairesinden prizinden enerji alınıp uzatmaya fişlerini takıp sadece tv bağlı ve kasa bilğisayar bağlı şekilde mi test ettiniz .
Sanki tv yi ve kasa bilğ alt kata indirmiş gibi .
Bilgisayarı alt kata indirince zaten bağlayabiliyorum şartel atmıyor hocam..

Sadece kasayı aşağıdan çektiğim prize taktım televizyon benim evime takılıydı. O şekilde benim ev yine attı..

Sadece kasayı aşağıdan çektiğim prize taktım televizyon benim evime takılıydı. O şekilde benim ev yine attı..

Tersini denemeniz .
Tv alt kattan enerji alıp uzatma ile ( tv üzerinde hiç bir cihaz ürün takılı olmasın ) , kasa bilg üst karttan .

Hem bilgisayarı hem de tv'yi alttan alınan hata bağlayın yine KAKR atarsa tv'den uydu antenini de sökerek deneyin. Muhtemelen çatıdaki uydu sisteminde kaçak vardır. Ya da başka bir dairedeki tv kaçağı uydu anteni üzerinden sizi etkiliyor olabilir. Hassasiyet KAKR'de de olabilir, son ihtimal.

Hem bilgisayarı hem de tv'yi alttan alınan hata bağlayın yine KAKR atarsa tv'den uydu antenini de sökerek deneyin. Muhtemelen çatıdaki uydu sisteminde kaçak vardır. Ya da başka bir dairedeki tv kaçağı uydu anteni üzerinden sizi etkiliyor olabilir. Hassasiyet KAKR'de de olabilir, son ihtimal.

Benimde anlatmak istediğim konu .

Tam anlaşamıyoruz .
ailemin evinde kasayı HDMI ile TV'ye bağlayabiliyorum.
Aynı tv mi , uydu anteni takılımı ? ve ek cihazlar , kaçak akım rölesi tipi aynımı ? , uzatma priz aynı mı ?
Testlerde alt kat ve üst kat aynı şartlar oluşması lazım ki sonuç ?

Kaçak akım rölesi cihaz çalışmadan takar takmaz atıyorsa toprak nötr kısa devresi var demektir. En basit deneme yönetimi topraksız bi üçlü priz kullanıp deneyiniz aynı hdmi kablosuyla pcsinize bağlayıp çalışıyor ise tvnizde bi problem olduğunu düşünüyorum tvnizi topraksız bi prize bağlayıp deneyiniz.

Kaçak akım rölesi cihaz çalışmadan takar takmaz atıyorsa toprak nötr kısa devresi var demektir. En basit deneme yönetimi topraksız bi üçlü priz kullanıp deneyiniz aynı hdmi kablosuyla pcsinize bağlayıp çalışıyor ise tvnizde bi problem olduğunu düşünüyorum tvnizi topraksız bi prize bağlayıp deneyiniz.
Bu yöntem KAKR'nin açmasını önler ama kaçağın oluşturacağı tehlikeyi önlemez!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,894
Kullanıcılar
451,038
Son üye
teknoinfo

Yeni konular

Geri