PC'ye HDMI kablosu takınca şartel atması

300mA yangın amaçlı ya. Kablo teması vesair durumlar için.
Bazen herhangi bir tadilatta biz veya usta matkabı kabloya denk getirebiliyor. Banyo dalabını takan usta, su tesisat boruları tabandan musluk ve bataryalara gelmesi gerekirken duvardan geçirmişti ve dolabı asarken olorta su borusunu delmişti. Kaynatıp tamir için ne uğraşmıştık. Şimdi üstten yama yapılan aparatlar var.
Evin tesisatı yandı sözü duyulmadık bir söz değil. B tipi bir otomat 5 katı akımda atana/açana kadar yangın tehlikesi oluşabilir.

300mA yangın amaçlı ya. Kablo teması vesair durumlar için.
Bazen herhangi bir tadilatta biz veya usta matkabı kabloya denk getirebiliyor. Banyo dalabını takan usta, su tesisat boruları tabandan musluk ve bataryalara gelmesi gerekirken duvardan geçirmişti ve dolabı asarken olorta su borusunu delmişti. Kaynatıp tamir için ne uğraşmıştık. Şimdi üstten yama yapılan aparatlar var.
Evin tesisatı yandı sözü duyulmadık bir söz değil. B tipi bir otomat 5 katı akımda atana/açana kadar yangın tehlikesi oluşabilir.

Sizin tesisatınızda sayaç panosunda 30mA kakr olduğu söylediğiniz için 300mA gerek yok anlamında dedim Daha hızlı tepki verecektir .

Sorun : Kofre ile sayaç arası ( ana kablo ) için 300mA takılmasının faydası ... Sayaç öncesi !!!

Sonuç 300mA kar takılması gerekir .

Son düzenleme:
30mA ile 300mA arasındaki fark biri srtık/kaçakları 30mA'ya kadar takip ediyor, diğeri hızlı sigorta gibi faz nötr arası ark gibi aşırı akım çekme durumlarını tespit ediyor. Yine de adında 300mA ibaresi var? Doğrusu mekanizmasını tam olarak bilmiyorum. :(

30mA ile 300mA arasındaki fark biri srtık/kaçakları 30mA'ya kadar takip ediyor, diğeri hızlı sigorta gibi faz nötr arası ark gibi aşırı akım çekme durumlarını tespit ediyor. Yine de adında 300mA ibaresi var? Doğrusu mekanizmasını tam olarak bilmiyorum. :(

Bunları ürünlerden bahsediyorsunuz olmalısınız .

https://www.legrand.com.tr/ark-hatasi-koruma-cihazi-afdd.php

https://www.eaton.com/tr/tr-tr/catalog/electrical-circuit-protection/arc-fault-detection-device.html

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,907
Kullanıcılar
451,059
Son üye
landonor
Geri