pensametre

ugur"

Üye
Arkadaslar benim bir sorum olacak pensametre ile ölçüm yaparken sadece faz mı ölçülür örneğin çamaşır makinesi kaç amper geçirdiğini nasil ölçülür

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaslar benim bir sorum olacak pensametre ile ölçüm yaparken sadece faz mı ölçülür örneğin çamaşır makinesi kaç amper geçirdiğini nasil ölçülür

Makinaya giden faz veya nötr kablosuna pensampermetrenizin clambını geçirip seçici komütatörü uygun ölçme kademesine getirdiğinizde akım ölçersiniz. Probları kullanıp yine seçici komütatörü uygun ölçme kademesine getirirseniz gerilimi ölçersiniz.

Makinaya giden faz veya nötr kablosuna pensampermetrenizin clambını geçirip seçici komütatörü uygun ölçme kademesine getirdiğinizde akım ölçersiniz. Probları kullanıp yine seçici komütatörü uygun ölçme kademesine getirirseniz gerilimi ölçersiniz.
Önerebileceğin bir pensampermetre var mı Sn. Mühendisim?

Ben nötr den ölçemedim sadece dc ampermetre negatiften ölçüyor

arkadaşlar merhaba,
bana dc akım ölçmeyen (çabuk bozuluyor bilgisi verildi)
bir pens ampermetre markası önerir misiniz (fluke dışında)
sağlam ve uzun ömürlü olmalı

Bu konuda marka ismi verebilecek ya da bu tür malzemeleri ucuza bulabilecegimiz bir site tavsiye edecek yok mudur

Forum istatistikleri

Konular
129,324
Kullanıcılar
451,772
Son üye
QFaruk

Yeni konular

Geri