Philips kazanli ütü buhara basinca kapatıyor

Merhaba buharlı utum ilk çalıştıktan sonra kendini actiginda buhar basma tuşuna basınca cihaz kendini kapatıyor ama ilk açtıktan sonra hiç bir işlem yapmazsak 20 dk sonra ütü buhar basmayı deneyince sıkıntısız çalışıyor neden olabilir acaba

Merhaba buharlı utum ilk çalıştıktan sonra kendini actiginda buhar basma tuşuna basınca cihaz kendini kapatıyor ama ilk açtıktan sonra hiç bir işlem yapmazsak 20 dk sonra ütü buhar basmayı deneyince sıkıntısız çalışıyor neden olabilir acaba

Varsayımdır .
Benim düşüncem ilk anda sanki kireçlenmiş aşırı ısı görüyor kapatıyor ve kendini soğumaya alıyor daha sonra bu buhardan ve ısıdan olayı kireçlenme dağılıyor ilk normal hali gibi çalışmaya başlıyor sanki .

https://www.youtube.com/@emeklilik1017/search?query=ütü

Ütünün resmini paylaşır mısın? Kartlı modeli mi mekanik termostatlı modeli mi görmem gerekiyor.
merhaba utunun resmi ektedir utuyu soktum elektronik kart var temiz duruyor utu genel anlamda kazan kart filan

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-10-21 at 08.28.09.jpeg
    WhatsApp Image 2024-10-21 at 08.28.09.jpeg
    158.9 KB · Görüntüleme: 5
  • WhatsApp Image 2024-10-21 at 08.36.29.jpeg
    WhatsApp Image 2024-10-21 at 08.36.29.jpeg
    145.6 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
merhaba utunun resmi ektedir utuyu soktum elektronik kart var temiz duruyor utu genel anlamda kazan kart filan

Ben olsam ne sökülmüş ise kart , ütünün içinin , vs gibi tüm kaliteli çekim yakın , kadrajda çeşitli vs fotoğraflarını yayınlardım .

Arızayı anlatma , kısa sürede bulma ( yorumlar ) , kendinize iyilik bakımından .

Daha önceki olaylar varsa ve yaptığınız işlemleri vs gibi .

Arkadaşların yorumlarını beklemeniz .

Servise veya tamirci ustaya hazırlıklı olmanız .
Arızayı yapacak arkadaşlar varsa iletişim kurmanız .

Kolay Gelsin .Sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
Bende aynı ütüden var, garanti kapsamındayken benzer bir arıza yapmıştı. Servisi buhar valfini değiştirdi, ondan sonra sorunsuz çalışıyor. Ayrıca her kullanım sonrası, soğuduktan sonra kireç tutucunun temizlenmesi gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
129,579
Kullanıcılar
452,217
Son üye
burkay.kl

Yeni konular

Geri