Pic 16F628A ile 16x8 dot matrix kayan yazı!!!(Video+baskı devre+simulasyon)

ben o katot kullandım kardeş sen o anottamı katottamı denedin.

gönderdiğim dökünamlarda belirtmiştim ben anot matrixli devre yaptım orada denedim yani.

Gercekten harika çok sağol:)devreyi sorunsuz bir şekilde yaptım.. En yakın zamandada ekleyeceğim fakat MEHMET YURDABAK yerine kendi ismimi nasıl yazabilirim bunu çözemedim

Gercekten harika çok sağol:)devreyi sorunsuz bir şekilde yaptım.. En yakın zamandada ekleyeceğim fakat MEHMET YURDABAK yerine kendi ismimi nasıl yazabilirim bunu çözemedim

kendi isminizi yazabilmeniz için kendi harflerinizi kodlayıp programda yazan harf kodlarının yerine kendi kodladığınız harfleri koymanız gerekmektedir ayrıca sütun sayısı diye belirtilen yerde kaç kod kullanmışsanız onu yazmalısınız.

vala kardeş bir program hatası olduğunu düşünmüyorum yani simulasyonda yazı normal yazıyor.Kodlamada hata var desek oda olmaz çünkü proteusta yazıyor yazı oradada yazmazdı öyle bir hata olsaydı.Geriye tek bir seçenek kalıyor devrenin sütunlarla ilgili bir yerinde hata var picten çıkan,hc154e giden oradan çıkan picten matrixe giden bacakları iyi kontrol et hatta multimetreyle dene birbirlerine değiyomu diye.ayrıca yazı sütun sayısını 16'ya eşitlediğim programı kullan.

kardeş yardımların için çok saol devreyi çalıştırdım bide dışardan manuel olarak bi butonla veya ayarlı dirençle felan nasıl yazıyı hızlandırıp yavaşlatabilirim bi bilgin varmı..

onuda yine programla yapabilirsin.mesela 1.butona bastığında hızı artıracak 2.butona bastığında hızı azaltacak. if komutunu kullarak yapabilirsin.o tarama hızına mesela i de. butona basılınca i'yi 1 artır veya azalt bu şekil.

kardeş o bana GAU yazdığın programda değişiklikleri yapıp yollayabilirsen cok makbule gecer ben programlamadan hiç anlamıyorum..yardımların için çok saolasın..

boş bir vaktimde denerim.ama ne kadar randımanlı olur bilemem.çünkü kayma hızını artırınca yazı okunmayabilir o yüzden ortasını bulman lazım.bence gereksiz birşey.zaten picte bir tane boş uç var.Bir butonla artırıp azaltmak ne kadar iyi yapılabilir sorgulamak lazım.

Son düzenleme:
Hocam Pıc programlayabilmemiz için gerekli olan program (en basıt haliyle ) ve onun programlayabilme bilgilerini nasıl temin edebiliriz yardımcı olur musunuz ???

Hocam Pıc programlayabilmemiz için gerekli olan program (en basıt haliyle ) ve onun programlayabilme bilgilerini nasıl temin edebiliriz yardımcı olur musunuz ???

pic programlayabilmek için gerekli olan program derken tam olarak neyi kastettiğinizi söylerseniz yardımcı olabiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
129,015
Kullanıcılar
451,245
Son üye
Cevdetsnmz

Yeni konular

Geri