pic16f877 ve lm35 termometre projesi

umutduran

Üye
Pic16f877A nın analog girişlerini kullanarak bilgisayara anlık sıcaklığı göndermek istediğim bir proje üzerinde çalışıyorum. Ancak devreye 7805 kullanarak gerilim verdiğimde ADC üzerinden okunan değerler yanlış görüntüleniyor. Güç kaynağımı 5V ayarlayıp direk devreye verdiğimde sorun ortadan kalkıyor.

Acaba Pic LM35 den gelen 0,27 voltluk gerilimi ölçmekte zorlanıyor mu ? yada 7805'in sağladığı akım hem max212 devresine hamde pic'e yeterli gelmiyor mu ?? konu ile ilgili tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim Teşekkürler !!

Pic16f877A nın analog girişlerini kullanarak bilgisayara anlık sıcaklığı göndermek istediğim bir proje üzerinde çalışıyorum. Ancak devreye 7805 kullanarak gerilim verdiğimde ADC üzerinden okunan değerler yanlış görüntüleniyor. Güç kaynağımı 5V ayarlayıp direk devreye verdiğimde sorun ortadan kalkıyor.

Acaba Pic LM35 den gelen 0,27 voltluk gerilimi ölçmekte zorlanıyor mu ? yada 7805'in sağladığı akım hem max212 devresine hamde pic'e yeterli gelmiyor mu ?? konu ile ilgili tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim Teşekkürler !!

S.A.
Sn. Arkadaşım program olarak ne kullanıyorsun. Buraya kodu koyarsan bir arkadaşımız yardımcı olur. Kolay gelsin.

Kod ile ilgili bir sıkıntı yok 3-5 volt ölçümü yapıyor ama değerler sabit değil regülasyon problemim var !!

7805 beslemesinde bir problem gözüküyor.

çözülebilir sıkıntı değil proteusta deniyorsan saçma değerler çıkması normal 2 hafta önce simülasyonunu yapmıştım sıcaklığı 505 C olarak gösteriyordu ama breadboarda kurduğumda sonrunsuz çalıştı.780s in çıkışına 470uF25 v gibi bir kondansatör sorun kalmayacaktır 78o5 1 amper o devrede 1 amper çekmez.kolay gelsin.

100 uf kondansator takmıştım sanırım az geldi teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,902
Kullanıcılar
451,050
Son üye
bayGizem35

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri