Arkadaşım YAVUZ EMİNOĞLUNUN S7300-400 2KİTAP SET HALİNDE çıktı ben aldım çok oldu gayet güzel anlatım tavsiye ederim.Daha sonra zaten s71200 de sana kolay gelecektir mantığı aynı...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
teşekkür ederim arkadaşlar sagolun s7 1200 de sürekli çalışıyorum uygulamalı olarak bazende s7 200 kullanıyorum similatör yardımıyla şimdilik iyi gidiyor ama daha çok eksigim oldugunu biliyorum çogu komutların nasıl kullanıldıklarını bılmıyorum onun için tavsiyelerde de oldugu gibi kitap yardımıyla ogrenmeye çalışıcam

titus ustaya katılıyorum ben. yavuz eminoğlu hocamızın plc kitapları mükemmel bir kaynak olabilir senin için pc ne step7 yi kurar ve uygulamaları simulasyonla denersen daha da cabuk yol katedersin.forumda da zaten bir çok kaynak var plc dökümanları baslıgı altında.

Uzman arkadaşlar yada yardımı dokunacak kım varsa size sesleniyorum çok heves ettim eve bir tane s7 1200 plc aldım set kurdum ogrenmeyı cok ıstıyorum her gun çalısıyorum çabalıorum ama hevesim kacıyor cok mesafe kat edemedim plc de bılmedım bır cok komut var bunları ogrenmek ıstıyorum lütfen bırı yardımcı olursa allah razı olsun ondan :(

Uzman arkadaşlar yada yardımı dokunacak kım varsa size sesleniyorum çok heves ettim eve bir tane s7 1200 plc aldım set kurdum ogrenmeyı cok ıstıyorum her gun çalısıyorum çabalıorum ama hevesim kacıyor cok mesafe kat edemedim plc de bılmedım bır cok komut var bunları ogrenmek ıstıyorum lütfen bırı yardımcı olursa allah razı olsun ondan :(

Sn. kacmazzz;
naçizane tavsiyem amacınızı tesbit etmenizdir. eğer PLC programlayıcısı olmak isiyorsanız PLC kursları var onlara kaydolun biraz pahalıdır ama. Yok eğerzaten mevcut bir sistemi ayakta tutmak için istiyorsanız, yani Bakım onarımcı iseniz sadece program takibi back up alma ve yüklemeyi öğrenin yeterli

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,026
Son üye
prfeem

Yeni konular

Geri