PLC öğrenmek istiyorum?

novell35

Üye
Arkadaşlar bu işe yeni başlamak isteyenler için neler önerirsiniz..tecrübeli arkadaşlardan abilerimden yardım bekliyorum..Yeni başlayanlar için A dan Z ye döküman varsa ve verebilirseniz çok sevinirim..

konu yanlış yerdeyse şimdiden özür dilerim..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
S7-300 Türkçe eğitim notları 65sayfa ekte.

Ekli dosyalar

• S7-300.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 845
Beyler S7 300 ve 400 e sıfırdan başlayacaklar için Yavuz Eminoğlunun Kitabı var
Onunla irtibata geçerseniz elde edebilirsiniz.
Kıtabı ben aldım, çok güzel. Yeni başlayanlar için bire bir.

Bir de Salman Kurtulanın kitabı var, 2 sene önce görmüştüm, o da iyi bir kitab ama daha çok belli bir düzeye gelmiş PLC programcılarına hitab ediyor

Ama sonradan farklı bir kitab çıkardıysa bilmiyorum

mrb autocad ile elektrik çizimi nasıl yapıldığını anlatan video veya döküman varmı varsa yardımcı olursanız sewinirim

arkadaşlar ben plc öğrenmek için kendi imkanlarım çercevesinde çalışma yapmak istiyorum s7 200 den başla diyolar sizde ricam bana yardımcı olurmusunuz döküman vs birde plc almakm istiyorum siz ne önerirsiniz nereden nasıl temin ederiz teşekkürlerr ....

Yeni PLC ogrenecegim diyen biri ENDA nin kapisini calmali bence.

NexusHD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar bu konuyu tekrar ben irdelemek istiyorum. Benim plc merakım var izmir de yasıyorum. 2 yıllık end. Elektronik bıtırdım plc taban var fakat kumanda da yok once kumanda bılgısı gerekiyor bılıyorum. Size sormak ıstedıgım. Bu konuda hıc tecrübeli değil ım. Yasımda 25 gecıyor fakat bu ıcımde bır sevda olarak kaldı bu işe gec kaldıgımın farkındayım. Sızce bu işe girmeli miyım gırsem nasıl olur yazılımcı olmak proğram yazmak ıstıyorum. Bır kursa gıtsem burdan alt yapı hazırlasam kendıme piyasaya gırebılır mıyım fabrıka ılanlarına bakıyorum ve benı bu işe girmekten uzak tutuyor. Sızler bu pıyasadasınız ne önerirsiniz. Teşekkürler..

Insan sevdigi isi yapmali. Sevdigi isi yapan basarili olur. 25 yas ogrenmek icin hic te gec bir yas degil.

Forum istatistikleri

Konular
128,845
Kullanıcılar
450,947
Son üye
sitroen91

Yeni konular

Geri