plc ile visual studio 2005 haberleşmesi...

şimdi bu programa ben plc verilerini aktaracağım ve led ekrana yazdıracağım.. Açıkçası plc deki sıcaklık değerlerini led ekrana yazdırmak. Led ekran programı o link de bende plc yi ona aktarıp led ekrandan görmek istiyorum...

PLC iletişiminde protokol kullanıcakmısın. Protokol kulanmiyacaksan iki tane com porttan bilgisayar iletişim kuracak. 1. com porttan PLC verilerini okucaksın sonra okunan veriyi C# programında textbox1 bölümüne atıcaksın buradanda ister manuel ister otomatik 2.com portuna yazdıracaksın.
Ben 2010 versiyonunu kullanıyorum arada komut farklılıkları oluyor. Benim programlama bilgimde iyi değil programlamayı iyi bilenler var onlar sana daha çok yardımcı olurlar.

bu bir makinanın sıcaklık değerlerini gösteren bir proje orada bilgisayar kullanılmayacak veriler kaydedilebiliyor mu plc yi bu program ile led e taşıyacağım sonra bilgisayar kullanmadan plc deki sıcaklık değerlerini led ekran da görebilir miyim...

PLC nin com portundan tabelanın com portuna doğrudan bağlantı yapılarak LED tabelaya yazdırılabilinir. C# programında ben protokol göremedim (yazılım bilgim iyi olmadığı için yanlış olabilir) gerkirse PLC üzerinde protokol yazılır. Verilerin kayıtlarıda elektronik bir cihazla yapılabilinir piyasada bulunamzsa PIC işlemcileriyle devre yapılıp veriler kayıt altına alınabilinir.

şimdi ben plc deki datayı alsam ve c# ın neresine koyacağım da ekranda plc datasının içindekini görebileceğim...

PLC iletişiminde protokol kullanıcakmısın. Protokol kulanmiyacaksan iki tane com porttan bilgisayar iletişim kuracak. 1. com porttan PLC verilerini okucaksın sonra okunan veriyi C# programında textbox1 bölümüne atıcaksın buradanda ister manuel ister otomatik 2.com portuna yazdıracaksın.
Ben 2010 versiyonunu kullanıyorum arada komut farklılıkları oluyor. Benim programlama bilgimde iyi değil programlamayı iyi bilenler var onlar sana daha çok yardımcı olurlar.

bu işlemi nasıl yaparım plc datasını nasıl atıcam buraya...

sadece şunu soruyorum plc datasını c# daki programın neresine yazacağım. textbox1 diyorsun y a oyüzden soruorum ne yapacağım.

Forum istatistikleri

Konular
129,198
Kullanıcılar
451,560
Son üye
mertcan5657

Yeni konular

Geri