plc OB bloklarının çağrılması

bloklar hakkında şu anda dediğniz gibi tanma ve öğrenma aşamasındayım help dosyası oldukça kapsamlı fakat ob10 kesmesi yada herhangi bir kesmeyi sistem içinde nasıl çalıştığını görmek istiyorum bunun içinde yaptığım bloklara bir esme atamak istedim elendil_1907 arakadaşımıznda dedi gibi galiba sorun kesmenin ne kadar aktif kalmasıyla alakalı şimdiden teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
aslına bakarsanız blokları help dosyalarında kullanım şekli ve çok basit bir örneği mevcuttur.gel gelelim gerisi size kalmış orada ki örnekleri yapmaya tek tek çalışın ve sitede sorularınızı sorun mutlaka bir bilen arkadaş vardır . ben bu siteden çok şey öğrendim umarım aynı şeyler sizin içinde geçerli olur:)

sorun çözüldü programdan kaynaklanıyordu galiba tekrardan yükleyince ve işin garibi 300 serisi bir cpu seçtiğimde kesmeyi aktif hale getirebildim 400 serisi cpu compile&save dediğimde hata veriyor galiba blok hatası yada blok bu cpu için kullnılmıyor ama yardımlarınız için çok teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
129,515
Kullanıcılar
452,094
Son üye
fatihis0

Çevrimiçi üyeler

Geri