PLC Programlama Giriş

Selamun aleykum herkese kolay gelsin Benim amacim plc de program yazabilmek ama nerden ve nasil baslicam bilemiyorum biraz kendimce biseler yazabiliyorum ama isin icine anolog ainyaller ve dword olaylari girince cuvalliyorum ondan sonrada canim sıkılıyo bıkıyorum ileriye gidemiyorum anlayamıyorum diye ainirleniyorum neyapmam nasıl bi yol izlemem gerekiyo neolur profesyönel programlayıcı aarkadaşlarım yardımcı olamazmı sadece yol göstersinler onlar nasıl yapmışlar benim nasıl yapmam gerekiyo nasıl çalışmam gerekiyo sürekli araştırıyor çalışıyorum şimdidwn herkesten allah razı olsun

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Orhan kardesim ENDA nin PLC kurslarina katil, kendine demo icin bir PLC satin al, takildigin yerde ac sor ve boylece bilgini derinlestir.

Nacizane benim tavsiyem bu olur. Ben cok faydalarini gordum.

NexusHD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Malikenes abicim elimde siemens s7 300cpu var delta ss var ama uygulama yapiyorum ufaktan ufaktan ama yetmiyor daha fazla ve daha tatmin edici guzel calismalar yapmak istiyorum mesela motora encoder baglayip gittigi mesafeyi kontrol etmek veya sicaklik ve seviye olaylarini entegre edip osekilde genis ama kisa uygulama yapmak istiyorum

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
129,232
Kullanıcılar
451,613
Son üye
hamdisag

Yeni konular

Geri