Plc sorusu

Bu soruya bakabilir misiniz

Ekli dosyalar

• SORU11.PNG
    SORU11.PNG
    50.9 KB · Görüntüleme: 48
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Önce rahat bir sandalyede oturun ve bir bardak çay alın. Sonra video kanalını açıp eğitim programlarını izleyin. Hem yeni bilgiler öğrenmiş hem de sorunuzu adım adım kendiniz çözmüş olursunuz. Belki bu işi meslek edineceksiniz; dolayısı ile araba sizin, ehliyet sizin ama arabayı başkası sürsün olmaz. Emin olun sorunu ve cevabını bilseydim seve seve yardım ederdim; alanım ve bilgim dışında. Selametle.

Önce rahat bir sandalyede oturun ve bir bardak çay alın. Sonra video kanalını açıp eğitim programlarını izleyin. Hem yeni bilgiler öğrenmiş hem de sorunuzu adım adım kendiniz çözmüş olursunuz. Belki bu işi meslek edineceksiniz; dolayısı ile araba sizin, ehliyet sizin ama arabayı başkası sürsün olmaz. Emin olun sorunu ve cevabını bilseydim seve seve yardım ederdim; alanım ve bilgim dışında. Selametle.
soruyla uğraşmadan buraya atmadım hocam, eğer uğraşmadan atsaydım dediğiniz geçerliydi

Takıldığınız nokta ya kadar olan kısmını ekleyerek bu noktaya yı nasıl çözebiliriz deseniz daha doğru çözüm olur du sizin için

Süreleri diyagrama göre yanlış ayarlamışsınız birde tia portal ile tasarım yapın orda test etme şansınız da olur size tavsiyem aşama aşama gidin ilk önce M1 çalışma koşullarını testlerle sağlayın onun akabinde diger motora geçin plcde her zaman işi parçalara bölmek en iyisidir

Süreleri diyagrama göre yanlış ayarlamışsınız birde tia portal ile tasarım yapın orda test etme şansınız da olur size tavsiyem aşama aşama gidin ilk önce M1 çalışma koşullarını testlerle sağlayın onun akabinde diger motora geçin plcde her zaman işi parçalara bölmek en iyisidir
hocam plc pcme yüklenmiyor o yüzden yaptıklarımı test edemiyorum
2.şartı hiç anlamadım hocam zaten 15.sanıye-25.saniye arası 1.motor calısıyor niye bağımsız olarak çalıştırıyım bu ne medek yanı 15-25 arası motoru setle mi demek

Uydura bildiğim kadar otomatik kumanda sistemi ile yaptım. Bir fikir edinirsin. ekts ile cizidim aç bak

1717246881591.png

Ekli dosyalar

• zzz.esc
    84.2 KB · Görüntüleme: 1
hocam plc pcme yüklenmiyor o yüzden yaptıklarımı test edemiyorum

2.şartı hiç anlamadım hocam zaten 15.sanıye-25.saniye arası 1.motor calısıyor niye bağımsız olarak çalıştırıyım bu ne medek yanı 15-25 arası motoru setle mi demek

Şöyle ki belirtilen süreler içinde siyah çizgi motorun çalışması gereken aralık siyah çizginin olmadığı süreler içğnde ilgili motorlar çalışmayacak
Uydura bildiğim kadar otomatik kumanda sistemi ile yaptım. Bir fikir edinirsin. ekts ile cizidim aç bak

Ekli dosyayı görüntüle 107956
Yanlış anlamayın ama arkadaşın bilgisi olsun diye söylüyorum incelerken dikkat etmeli sistem de bir adet zaman rölesi kullanma şartı var buda şart operatörlerini kullanarak yapmak mümkün olur

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri