programı Plc ye aktarma

usueslue

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Plc ile uğraşmaya yeni başladım..Plc olarak fatek ile uğraşıyorum.Yaptığım programı Plc ye nasıl aktarabilirim.Bağlantı kablosunu taktım bağlantı sağlandı fakat "Proje verileri PLC ile uyuşmuyor.PLCe projeleri tekrar yükleyin." diye bir hata aldım.Ladder da ise sadece y0 bir çıkış ve m1 giriş var.başka bir yerde ayar yapmam gerekiyor mu?

Şimdiden teşekkürler.....

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Winproladder da PLC modelini doğru olarak seçmen gerekli.

Bunun için üstteki menülerden Project --> Project Information 'a tıkladığında Model Name kısmını Edit ile kullandığın PLC modeline göre ayarlarsan sorun kalmaz diye tahmin ediyorum.

İlginiz için teşekkürler..

Onda bir sıkıntı yok...ROR Kütük ne demek buraya gelince sıkıntı var.Acaba sorun nerede?

READ ONLY REGISTER Demek.. Ne tür bi sıkıntı yaşıyosunuz acaba öğrenebilrmiyiz..

hocam yazdığınız proğram sizin plc ye uygun mu acaba. belirttiğiniz giriş çıkışlar birbiriyle örtüşmüyor olabilir.proğramda kullandığınız cpu ile plc cpu nuz aynı mıdır. kontrol etmenizde fayda var.

Forum istatistikleri

Konular
129,185
Kullanıcılar
451,544
Son üye
Elanur Avci

Yeni konular

Geri