proteus yardımcı olurmusunuz

1579aaa

Üye
arkadaşlar proteusta lamba direnç ampermetre voltmetre bu dördünü nereden alıyoruz tarif edermisiniz

sol taraftaki panelden 3. sırada yanlış hatırlamıyorsam entegre resmi var ona tıkla orada p ye tıkla çıkan kısma res yazarsan direnç gelir led yazarsan lamba gelir .Ampermetre,voltmetreyide yine sol taraftaki sırada biraz aşağıda nasıl anlatılır tam bilmiyorum ama televizyon ekranı gibi bir yer var oraya tıklayıp oradan bulabilirsin

En iyisi siz megep sitesinden proteus kullanımı diye döküman var onu bulun herşeyi anlatıyor, ben ordan öğrendim tavsiye ederim.

bence boş bir zamanınızda açıp kurcalayın. böylelıkle çok daha ıyıöğrenırsınız.

P ye tıkladıkdan sonra istediğiniz elemanın ingilizce karşılığını yazmanız halinde bulabilirsiniz.

Diğer yöntemde 2k2 10uF gibi birimleride yazarak istediğiniz değerde elemanlarıda bulabilirsiniz.

sol taraftan kullanmak istediğin ikonu secip. duzlem uzerine tıkladığında sectiğimiz ikon ortaya çıkar yada, mausa sağ tıklayıp place yazan yere gelirsen oraadan seçmek istediğin kompanent i yada terminali ekleye bilirsin

Sol tarafta bulunan p harfine bas istediğin bütün elemanları görürsün. elemanın üzerine çift tıkla p nin altında bulunan boşluğa eklersin elemanı ulaşılması daha kolay. devreyi oluştururken oradan kullan

arkadaşlar banda proteus türkçe linkini verebilirmsnz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri