pwm ac kıyıcı ile ac motor kontrolü

merhaba benim pwm ac kıyıcı ile asenkron motor kontrolü yuapmam lazım amtlap ordamında simulink ortamında işte bana yardımcı olacak var mı önemli konu şu ilk olarak ac to dc değil bneim konu pwm ac kıyıcı yani ac to ac imiş.bu konu hakkında bilgi verebilecek var mı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ikisi çok farklı konular tam olarak böyle olduğuna eminmisin ?

Sanırım bitirme tezi felan kolay gelsin diyorum şimdiden...

merhaba benim pwm ac kıyıcı ile asenkron motor kontrolü yuapmam lazım amtlap ordamında simulink ortamında işte bana yardımcı olacak var mı önemli konu şu ilk olarak ac to dc değil bneim konu pwm ac kıyıcı yani ac to ac imiş.bu konu hakkında bilgi verebilecek var mı

IEEE'de PWM AC Choppers olarak arama yapınız. Makalelerden faydalanabilirsiniz. Üniversitenizin IEEE hesabı vardır, üniversitenin internetini kullanabilirsiniz.

ieee den bulduğum kaynağı kendimce çevirdim ve hoca birkaç bişi gösterdi ac gerilimi igbt ile tetikleyerek kıyma işlemini yapabiliyorum.Ancak yük olarak bir fazlı asenkron motor bağladığım zaman çok harmanik oluşuyor.Yük ucuna paralel kondansatör bağladığımda ise simulink hata veriyor acaba harmonik sorununu nasıl çözebilirim.

Filtreleme için bobin kullan pwm yi picten mi üretiyorsun
merhaba pwm sinyali karşılaştırıcı ile üretiyorum yanlız benim kurduğum sistemde 1.harmonikler oldukça fazla.Bu harmonikleri nasıl giderebilirim.Şöyleki ürettiğim pwm ac sinyalin Umax değerinin yaklaşık 3 katı bir harmonik oluşuyor ve bu durumda sistemde IGBT denen birşey kalmaz dedi hoca .

- - - Updated - - -

harmonikleri yüke paralel rc bağlayarak gidermeyi denedim ama pek de etkili olmadı.

kondansatör değerini yükselt , güç elektroniği kitaplarında bastırma hücrelerine bak

kusura bakmayın ben halen anlamış değilim amaç nedir ?

Forum istatistikleri

Konular
128,871
Kullanıcılar
450,992
Son üye
Muhsink69

Yeni konular

Geri