röle koordinasyonu

TESLA_06

Üye
merhaba arkadaşlar,

röle koordinasyonu ile ilgili program veya simulasyon var mı bildiğiniz?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
var diye duydum simens ve arevanın ama pahalı diye biliyorum.

...Çok basit bir kumanda devresi de programa ihtiyaç duymadan oluşturabilirsin. Malzemeleri doğru seçmen yeterli...

--------------------------------------
"Sabah işe başlamadan önce mutlaka kahvaltı edin.
Bu, işe ne için gitmenizle ilgilidir. Eğer, bir eşiniz yoksa,
bu geleceğinizle ilgili olduğunu unutmayın."

Çok basit kumanda devresiyle röle eğrilerini nasıl karşılaştırılacağını merak ettim doğrusu.
mesela areva micom p 121'i kumanda devresiyle 0,3 eğrisinde 3 I/Iç'de kaç saniyede açtığını o kumanda devresinde hesaplayın, alnınızdan öperim.
bak trafo giriş-çıkışındaki rölelerin açma zamanı mukayeseleri hatta 34,5 fiderlerdekilerle karşılaştırılmasından yani "RÖLE KOORDİNASYONU"ndan bahsetmiyorum bile.

Ekos'un kullandığı bir lisanslı yazılım yokmu?
Ge de olması lazım.

merhabalar benim iletim hatlaronda röle koordinasyonuyla ilgili dökümana ihtiyacım var tezim için yardımcı olabilecek varsa sevinirim. teşekkürler..

Forumumuzda daha önce verilmiş bilgiler ektedir.

Ekli dosyalar

• SEKONDER RÖLELER VE RÖLE KOORDİNASYONU.rar
    11.2 KB · Görüntüleme: 529
Çok basit kumanda devresiyle röle eğrilerini nasıl karşılaştırılacağını merak ettim doğrusu.
mesela areva micom p 121'i kumanda devresiyle 0,3 eğrisinde 3 I/Iç'de kaç saniyede açtığını o kumanda devresinde hesaplayın, alnınızdan öperim.
bak trafo giriş-çıkışındaki rölelerin açma zamanı mukayeseleri hatta 34,5 fiderlerdekilerle karşılaştırılmasından yani "RÖLE KOORDİNASYONU"ndan bahsetmiyorum bile.

CEVAP==================

Yukarıdaki arkaaşımız demişki I=3 yANİ röleden geçen akım 3 amper ise Tç= 0,3 eğrisinde 2 katında 3.01 saniyede açar arkadaşlar bende röle kordiasyoncu olarak kendim hesaplamalarını yapıyorum ve yukarıdaki örneğide yaptım röle test cihazıyla deneyip sonucunu görebilirisniz inşallah yardımcı olabilmişimdir.
Iç=3
Tç=0.30
Ani Iç=100.00
Ani Tç=0.1
ATO=150/ 5
K=90
Yukarıdaki değerlere göre 0.30 eğrisinde 2 katında 3.01 saniye de açar inşallah yardımcı olabilmişimdir.Popüarite olarak puan bekliyorum saygılar rölecilere.

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri