Röleye lamba bağlama

198299]tabiki bağlanır lambanın bir ucunu rölenin A1 ucuna diğerinide rölenin A2 ucuna bağla

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ben bagladım yanlız benim demek istediğim ortak uç nedir zaman rölesinde ve 18 açık uç nedir bunları bilmiyorum

bobin uçlarına bağlarsan bi zaman gelipte röle yanarsa lamba yanar ama röle çekmez röleye enerji gelip gelmediğini kontrol edebilirsin

zaman saatinde ortak uç ne işe yarıyor

benim zaman saatimde

ortak uç 15 nolu terminal
16 kapalı kontak terminali
18 açık uç terminali nedir bunlar tam olarak anlatırmısınız

16 nolu ucu ben a1 verdim boşta olan 15 ortak uç ve 18 açık uç nereye baglamam gerekiyor bunları
Kullandığın malzemenin adı zaman rölesidir. Sen onu zaman saati sanıyorsun, vede öyle kullanmaya çalışıyorsun. Zaman saatinin bir başka adı, Zaman Ayarlı Şalterdir. Bu konuda halen sıkıntın varsa mesaj at yardımcı olmaya çalışırım.

burdaki amacını anlayamadım bobin uclarından değilde kontaklardan bağlasan daha iyi olur eğer rölenin çalışıp çalışmadığını anlaman için.kolay gelsın saygılar......

Forum istatistikleri

Konular
129,252
Kullanıcılar
451,653
Son üye
cristasyy1

Yeni konular

Geri