Rüzgar Enerji Santrali

windpower

Üye
merhaba arkadaslar 2006 YTU Elk Muh. Mezunuyum ...

uzun donem askerlik yaptım. 1 haftaya kadar bir firmada rüzgar santralinde Bakım-onarım raporlama sorumlusu olacagım ..

1-2 aylık eğitim verecekler...

rüzgar enerji santrali ile ilgili bir sürü döküman okudum. Ama görmediğim için fazla bilgim yok.

Sorum ise uygulamada ya da teknik bilgi olarak bu konu hakkında bilgisi olanların yazabileceği birşeyler varsa bizimle paylaşsın.

İş başvurusunda tecrübeli personel bulamıyoruz demişlerdi haklılar da zaten. Bu konu daha yeni.

Bir belgeselde izlemiştim galiba trt yapımı idi. İki gündür hatırlayamadım adını.
Türkiyedeki bir rüzgar santralini anlatıyordu. İki teknisyen bakım yapıyorlardı. Diyordu ki sunucuya: Bu santralin tek ihtiyacı yıllık ...ton gres yağı. Başka ihtiyacı yok."
Belki birşeye yarar....

genç arkadaş ' Alıntı:
Bir belgeselde izlemiştim galiba trt yapımı idi. İki gündür hatırlayamadım adını.
Türkiyedeki bir rüzgar santralini anlatıyordu. İki teknisyen bakım yapıyorlardı. Diyordu ki sunucuya: Bu santralin tek ihtiyacı yıllık ...ton gres yağı. Başka ihtiyacı yok."
Belki birşeye yarar....

ilginç..

Bi rüzgar santralinden iş teklifi aldim. Servis bakım işleri için.3 sene hidroelektrik santral tecrübem var ama rüzgar la ilgili bir tecrübem yok .Bir bilgisi olan varsa paylaşabilirmiyiz..Wind siz işe başladiniz mi acaba?

Bi rüzgar santralinden iş teklifi aldim. Servis bakım işleri için.3 sene hidroelektrik santral tecrübem var ama rüzgar la ilgili bir tecrübem yok .Bir bilgisi olan varsa paylaşabilirmiyiz..Wind siz işe başladiniz mi acaba?

Bende bu alanda bir iş teklifi aldım. Değerlendirmeyi düşünüyorum rüzgar santralinde çalışan arkadaşlar varmı acaba forumda bize tavsiyeleri olursa çok sevinirim.

Rüzgar Santralleri ile hemen hemen Türkiye'deki tüm büyük firmalar ilgileniyor. İlerleyen dönemlerde bu konuda daha fazla eleman ihtiyacı olacaktır. Fiili çalışan rüzgar santrallerinde aslında diğer santrallerden farklı bir bakım prosedürü yok. Pano ve koruma sistemlerin düzgün çalıştığını ve mekanik sistemlerin düzenli bakımları her santralde vardır herhalde.

Bu tip santrallerin bir problemi üretilen enerji dengesiz olmasından dolayı enterkonnekte sistemde yaptığı etkilerin bu santraller devreye girdikte artacak olması. Bu nedenle enterkonnekte sistemin kriterleri ile santralin üreteceği enerjinin uyumu sağlanmak zorunda. Ancak enterkonnekte sistemde oluşan problem bu tip santrallerin devreden daha çabuk çıkmasına yol açabilmekte. Dolayısıyla santral üretimi ve enerji kalitesi daha dikkatli bir şekilde izlenmesi gerekecektir.

rüzgar santralinde calışan arkadaşlar kompanzasyonu nasıl yapıyorsunuz ben rüzgar santralinde calışıyorum .aktif verirken sıkıntı yok aktif alırken aşırı miktarda kapasitif cekiyoruz bilgisi olan varsa memnun olurum

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri