Rüzgar Türbinini Bitirdim.

Tebrikler.

Kanatlar ağır olsa daha güzel olmaz mı? Eylemsizliğinden dolayı rüzgar hızı değişimlerine daha yavaş tepki verirdi.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ŞEF'im azmin ve becerin için seni yürekten kutluyorum.
Bu arada güzel bi ritm veriyor dönerken :)

Sayın Şef; enerjinize ,kişiliğinize,azminize hayran kalmamak ne mümkün.Çok güzel bir çalışma elinize sağlık.Başarılarınızın devamını dilerim.Kolay gelsin.

Sayın ŞEF, bende benzer çalışmaları geçen sene yaptım. Şimdi ise bir firma kurdum. Firma: www.twiturkey.com oradan girip yaptığım çalışmaları görebilirsiniz. Ayrıca sizinle tanışmak da isterim. Biz alternatörü çok kaliteli bir firma olan Çin üretimi bir ürün kullanıyoruz (Web sayfasında görebilirsiniz). Eğer siz, alternatör konusunda Türk üretimi birşeyler yaparsanız sizinle çalışabilir, sizden ürünlerinizi alabiliriz. Bu arada her türlü malzeme, test ve ekipman konusunda size destek çıkmak istiyorum. İsterseniz çalışmalarınızı rüzgar tünelinde yapmanız için size yardımcı oalbilirim, kanatları da alüminyum yada kompozitten yapmanıza yardımcı olabilirim. bana ulaşmak için: www.twiturkey.com ve msn: [email protected] adreslerini kullanabilirsiniz. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımı sunarım. TWI Arge Müdürü

Bu arada forumdaki arkadaşların merak ettiği bilgiler olabilir, yardımcı olabilirim: örneğin kanat kütlesi ne olmalı? kütle ve yarıçap oranı ne olmalı, açısal hız ve tork ne olmalı ? elektronik kontrol ne olmalı, nasıl olmalı,? sistemin verimi ne olmalı, nedir ne değildir? kompozit nedir karbon fiber ve diğer kompzitler ne şekilde kullanılır gibi sorular sorulursa bu konularda derin çalışmalarım var ve paylaşabilirim. www.twiturkey.com

gerçekten güzel çalışma...

Güzel Elinize sağlık sadece acizane bir tavsiye, voltaj regülasyonu için uyartım akımını değiştirmek maliyet ve sağlıklı çalışma açısından daha verimli olur tabi dinamo dıştan uyartımlı ise. Eğer sabit mıknatıslı ise de pwm regülatör yapmanızı tavsiye ederim. (yani örnek olacaksa 78xx serisi yerine LM2976 ADJ tipinde sebebe gelince verimi çok daha yüksektir ve düşük voltajıda yükseltebilir) sadece öneriydi. Darısı bizlerin başına

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim abuzettin20 arkadaşım.

Yaptığım dinamo sabit mıknatıslı olduğu için dışardan uyartıma gerek kalmıyor. Ben de şu aralar yapacağım regülatör hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum. Bu konuda gerekli bilgilere sahip arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. İşime yarayacak her türlü bilgiye açığım.

Yaptığım dinamonun iç yapısını gösteren resmi de aşağıda gönderiyorum. Hepiniz sağlıcakla kalın.

2qxyetz.jpg

Forum istatistikleri

Konular
129,035
Kullanıcılar
451,293
Son üye
EagleClaw

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri