Rezistans amper hesaplama

Temha1234

Üye
Elimde iki adet 12 kW sulu rezistans var bunları tek bir kontaktorden enerjilendiricem.sorum şu bu iki kontaktor birlikte kaç amper enerji çeker ve kaç amperlik kontaktor kullanmalıyım.

2 X 12 =24 kw. İki rezitansı bir kontaktöre baglıyacaksan, ana kontak nakımları en az 63 amper taşıyan kontaktör secmelisin.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bewn, 43 amper buluyyorum, Senin hesaplama yöntemini bilemem. Ama, sık sık açılıp kapanacaksa, ayrıca yol verme sayısına görede esaslı seçim yapmak gerekir.
Bana kalsa, iki ayrı kontaktör baglar ve her birini ayrı termoıstat/ısı kontrol ile kontrol ederdim. Sıcaklık ayarlarınıda, 2-3 derece farklı ayarlardım. Böylece, devreye giriş çıkışlarda , mamul maddenizde fazla ısı farkları oluşmazdı.
Kaç amper çeker 24 Kw

Benim hesaplarıma göre 36 amper çekiyor bu doğrumu

Bewn, 43 amper buluyyorum, Senin hesaplama yöntemini bilemem. Ama, sık sık açılıp kapanacaksa, ayrıca yol verme sayısına görede esaslı seçim yapmak gerekir.
Bana kalsa, iki ayrı kontaktör baglar ve her birini ayrı termoıstat/ısı kontrol ile kontrol ederdim. Sıcaklık ayarlarınıda, 2-3 derece farklı ayarlardım. Böylece, devreye giriş çıkışlarda , mamul maddenizde fazla ısı farkları oluşmazdı.
Benim hesabım 24000w\1.73x1=13.872
380V x 13.872=36.50 amper

Forum istatistikleri

Konular
128,999
Kullanıcılar
451,209
Son üye
itülüçırak

Yeni konular

Geri