Sıcaklık ölçümü ve bilgisayar bağlantısı

man_blood

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Oda sıcaklığını ölçüp bu değeri yazılım ile mail olarak atan bir sistem kurmak istiyorum. Bilgisayar mühendisiyim. Elektronik kısmı ile ilgili yardım istiyorum.

Sıcaklığı ölcen bir çihaz varmıdır ? Nasıl yapmamı tavsiye edersiniz. Hazır sistemler varmıdır.

Yardımcı olursanız memnun olurum.

tabiki hazır sistemler var ancak bu sistemler bizler gibi kendini geliştirmek isteyenler için sadece örnek olması gerek sizde böyle ise niz forumda pc ile çalışan devre örnekleri var onlardan yola çıkarak kendi cihazınızı yapabilirsiniz.

ENDA nin ELC386R referansli sayicisi RJ45 soketi ile internete baglandiginda istediginiz adreslere mail atabiliyor. Sicaklik, basinc, nem gibi her turlu fiziksel parametreyi bu urun vasitasi ile okuyup mail ile ginderebilirsin.

Veriyi PC ye alip sen de mail atan bir orogtam yazabilirsin. Bu durunda sadece modbus haberlesen bir termostat (mesela EDT5411RS) ve USB/modbus ceviriciye (mesela ECON-485) ihtiyacin olacaktir.

NexusHD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

tabiki hazır sistemler var ancak bu sistemler bizler gibi kendini geliştirmek isteyenler için sadece örnek olması gerek sizde böyle ise niz forumda pc ile çalışan devre örnekleri var onlardan yola çıkarak kendi cihazınızı yapabilirsiniz.

Değerli bilgileriniz için teşekkürler. Hazır sistemlerin amacı daha hızlı sonuca ulaşmak içindir. Tabi ki devre örneklerine bakacağım ancak ilk amacım beni sonuca götürecek hızlı ve maliyeti az bir sisteme erişebilmek.

ENDA nin ELC386R referansli sayicisi RJ45 soketi ile internete baglandiginda istediginiz adreslere mail atabiliyor. Sicaklik, basinc, nem gibi her turlu fiziksel parametreyi bu urun vasitasi ile okuyup mail ile ginderebilirsin.

Veriyi PC ye alip sen de mail atan bir orogtam yazabilirsin. Bu durunda sadece modbus haberlesen bir termostat (mesela EDT5411RS) ve USB/modbus ceviriciye (mesela ECON-485) ihtiyacin olacaktir.

Konuyu biraz daha acarmısınız söylediğiniz ürünleri tanıyamadım. Hangisi ısı algılayıcı ? Ayrıntı verebilir misiniz.

EDT5411-TR pano ici sicaklik gosterge ve kontrol cihazidir. Modbus haberlesebilir. ELC386R de bu bilgileri internete acabilir.

Merhaba
Oda sıcaklığını ortam nemini ölçen ve networke bağlar iseniz her an saniye saniye uzaktan verileri izleyebildiğiniz sd kart sayesinde geriye dönük olarakta izleyebildiğiniz ve sms ve mail atan sistem var.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

pc yazılımı ve uydu devresini yapabilirim uydu üzerinden haberleşme veya cep tel ile bu işlem için bütçenin uygunmu nerde kullanılıcak ev ofis iş yeri firma veya okulda hoca ödev verdi seçenleri tam yazarsanız yardımcı olmaya çalışılınır... saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,932
Son üye
ibo45

Yeni konular

Geri