sıvı sevıyeyle ılgılı yardım

rmzn

Üye
slm sıvı sevıye rolesıyle ılgılı bı sıkıntım var . ssr 2 elektrotlu bagladıgımızda 10 dakka calısıp role devreyı kısa surelı acma ve kapama yapıyo .tek elektrotlubaglantıda ust ve orta ucalrı kısa (alt ucu notre baglı) . devre ederek role devreyı kesmıyo tam 1 saat calıştırdım . elektrotları deyıştırdım yok yıne ıkı elektrotlu baglantıda role 10 daka sonra kısa surelı kesıntılerle motoru devreye alıp bıralıyo. acaba roledemı arızalı yoksa kuyudakı sudamı bi sıkıntı var .samndıra koyma ıhtımalımız yok . tek elektrotlu calıştırmada sıkıntı olurmu yardımcı olursanız sevınırım .tşk

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar bılgısı olan ustalr cevap yazarsanız sevınırım . role entes enteste 2 elektrotlu veya tek elektrotlu calışmayı şema olar elınde olan varsa onuda eklessenız sevınırım tşkkk

seviye rölesinin hassasiyet ayarları çözüm olmuyorsa sıvı seviye rölesi arızalı olabilir.

tşk elektrotların mesafesıyle ılgılı bı sıkıntı olmaza dımı ortayla motor arasında 50cm ortayla ust arasında 3 mt var sızce mesafe nası ii mi ortala su tabandan 10 metre mesafede

yorumlar icin tşk okadar kışı bakmış kımse yorum yapmamış ilginç bi durum . ama ben sorunu cozdum role hatasıymış . olmaz dedıler yaptım olacak :)))

sıvı seviye rolesini degiştirmen lazım sorun ssr rolesinde ben de aynı sorunla karşılaşmıştım okadar ugraştım ama sorun rolede buldum kolaygelsin

bir eletrotla yaparsın fakat, motor çok sık devereye girip çıkar..bir ucu toprak verip şaseye bağlıyosun..bir ucu alt seviye, diğer ucu ise üst seviyedir

iki elektrod ile depo dolduktan sonra suyun dalgalanmasından dolayı kısa sureli açıp kapanmalar kaçınılmaz dogal olarak

üç elektrodu da kullanmanız gerekmekte..

U L ve B uclarını sırayla acıklarsak
U en ustteki elektrodda baglanacak
L ortadaki elektroda baglanacak
B ise en alttaki elektroda ( eger depo metal ise bu elektrod yerine rölenin B ucundan gelen kabloyu direk depoya bağlayabilirsiniz )

cevaplar ıcın tşk benım kuyu drenaj kuyusu ve 50 metrede ve de pımaş tıpı motorda pımaş tıpi roleyı deyiştirdim bu gun duzeldı . bide ucları alt ve ust ucları yerleri yannış olsa bole bı sıkıntı olurmu .ben bugun onlarında yerını deyiştirdim . denedım supe rcalıştırdı .yannız benım burda sunu belırtmem gereklı . bu role ısı sayesın de baya tecruebm oldu .artık gozum kapalı yaprım . cevremde tanıdım bır motorcu ustasına sordum daha oncde motor bobınaj vb iş gonderdıgım .benden buyuk ve tecrubelı sonucta ona sordum . baktım bole solemek ıstemdı .garıp tavırlar sergıledı işte efendım oda hıc yapmamışta felan fılan ki yalan soledını okadar ıı bılıyomkı .ben kendım ugraştım forumlardan arştrıdım .yıne yaptım .yardımcı olan tum ustalra ve arkadaşlara tşk saygılar .

ıkı elektrod ta dalgalanma olacagından bence zaman rolesı kullanarak kısa surelı devreye gırıp cıkmasını engelleyebılırsın kolay gelsın

Forum istatistikleri

Konular
128,865
Kullanıcılar
450,984
Son üye
ketebey
Geri