S5 100 Bağlantı kurma

kondi

Üye
Selamlar iş yerimizdeki S5 100U plc ile çalışan sisteme bağlanmam gerekiyor.Daha önce hiç yapmadım XP yüklü bilgisayarla haberleştirmek için bir devre yaptık ama online olamıyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Devre şekildeki gibi.

Ekli dosyalar

• v24-tty_passive_manual.pdf
    128.3 KB · Görüntüleme: 24
10~15 sene önce başıma gelmişti şimdi hatırlamıyorum ama 100 serisi cpu idi,cpu tarafında besleme geriilimi olmadğı için iletişim kurulamıyordu.External besleme sonrası sorunu cözmüştük.Kullandığın cpu +5v Vcc gönderdiğini konrol et.Kolay gelsin...

5v normal ancak plc timeout yazıyor

TTY konvertörü PC'ye nasıl baglıyorsun?RS232 port veya USB>RS232 çeviricimi kullanıyorsun?

o zaman aygıt yöneticisinden rs 232 'nin com? olduğunu tespit et ve S5 yazılımının project set > PLC kısmında önce parameter com?,interface AS511 seçili olduğunu gör.Sonra online olmayı dene .Online olamıyorsan devrede hata var demektir.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Çok extrem aciliyet varsa benim kabloyu orijinal Siemens veya seninki gibi olanını ödünç verebilirim.Özelden mesaj atabilirsin....

Teşekkür ederim. Önce devreyi bir daha deneyip ondan sonra mesaj atarım.

Devre ve bağlantı başarısız oldu.İşin aciliyeti dolayısıyla usb bağlantılı kablo temin edip,bağlantı sağlandı.
Yardımlar için teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,901
Kullanıcılar
451,048
Son üye
Yates

Yeni konular

Geri